“Je to pro nás velké překvapení, ale zároveň si ocenění opravdu vážíme. Je to ocenění pro všechny občany i pro zaměstnance města, kteří věnovali spoustu energie do změn v systému třídění,” reagoval na vítězství starosta města Jan Ropek. Prvenství v kategorii měst nad pět tisíc obyvatel a zároveň trofej absolutního vítěze obdrželi zástupci města na slavnostním večerním ceremoniálu v Hradci Králové, který se konal v pondělí. 

“Stejně jako v minulých letech byla i tentokrát soutěž určena všem obcím Česka zapojeným v systému společnosti a soutěžilo se ve třech velikostních kategoriích,” uvedla tisková mluvčí EKO-KOM Lucie Müllerová. V kategorii měst do 500 obyvatel zvítězila obec Tvrdkov, v kategorii 501 - 5 tisíc obyvatel zvítězil olomoucký Majetín. Hodnocení soutěže probíhalo na základě údajů, které společnosti poskytly obce. 

Podle starosty je v Chocni třídění velké téma, o které za poslední dva roky projevili občané velký zájem. “Za dotace jsme pořídili nádoby na odpad a popelnice. Každý, kdo chce třídit, má možnost,” řekl starosta.