A jak k němu přišlo? „Název vymyslel pan architekt Kokeš. V Lanškrouně máme sídliště, které se jmenuje Na Výsluní, tak to má být určitý protipól. Zda se název ujme, nevíme," vysvětlil na včerejší tiskové konferenci města Lanškroun místostarosta Bohumil Bernášek. Obě lokality leží na opačných světových stranách.

Zájemců je dost

Příprava pozemků začala v září položením kabelových rozvodů nízkého napětí. Příští týden se na lanškrounské radnici uskuteční výběrové řízení, které určí, který z dodavatelů pozemky zasíťuje: vybuduje kanalizaci, plynovod, vodovod, veřejné osvětlení, přípojky a silnice. V první etapě má vzniknout 14 stavebních parcel. Že by je město neudalo, se bát nemusí, zájemců je jednou tolik. Podmínky pro prodej parcel se v současné době připravují, schvalovány by měly být na začátku roku 2013. Kolik bude město chtít za metr čtverečný proto zatím není přesně určeno. Podle vedoucího investičního odboru městského úřadu Lukáše Pražana se cena bude odvíjet od výsledků výběrového řízení na dodavatele technické a dopravní infrastruktury v lokalitě Za Střelnicí. „Předpokládám ale, že bude stejná jako za zasíťované pozemky v okolních městech. Co jsem zjišťoval, cena se pohybuje kolem   tisíce korun za metr čtverečný. Byl bych rád, kdybychom je nabídli za nižší cenu," dodal Lukáš Pražan.
Zasíťováním dané lokality město reaguje na poptávku po parcelách. „Obdržela jsem impulsy, dá se říci i kritiku ze strany jednatelů významných firem, které působí v Lanškrouně. Ty si k nám do města přitahují manažery na vyšších postech, a ti mají většinou zakotvit v Lanškrouně a postavit si zde dům," podotkla starostka Stanislava Švarcová. Příprava pozemků pro výstavbu rodinných i bytových domů je rozčleněna do etap, které by se měly realizovat postupně v budoucích letech.