Její služby jsou zaměřeny na všechny věkové kategorie, provází je doslova od kolébky po hrob. „Ve všech službách, které poskytujeme, se setkáváme s lidmi, kteří volají po pozornosti okolí a potřebují pomoc. Často vidíme, že když rodina dobře funguje, a některý z jejích členů se ocitne v životních nesnázích, plní úlohu záchranné sítě,“ uvedla ředitelka charity Marie Malá.

Klima ve společnosti není pro rodinu ideální. Charita podporuje tradiční model rodiny s jeho hodnotami zodpovědnosti, slušnosti, ohleduplnosti a nabízí k tomu své služby. Většina z nich je spolufinancována z Tříkrálové sbírky, která se těší velké oblibě veřejnosti. Služby jsou zacíleny na rodiny s malými dětmi, mládež, rodiny v ohrožení, ale i starší generaci, zdravotně hendikepované nebo lidi bez domova.

„Budovat rodiny je důležité i přes různé těžkosti, které život přináší. Vytváření bezpečného zázemí domova na základě vzájemné lásky je podstatný vzorec pro životní postoje dalších generací,“ dodávají pracovníci ústecké charity.