Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční ve čtvrtek 20. září, součástí bude celodenní doprovodný program. Dopoledne bude věnováno aktivitám pro školy i veřejnost, až do odpoledne potrvá odborná konference spojená s vyhlášením výsledků soutěže. Pro širokou veřejnost bude na Starém náměstí od půl desáté připravena interaktivní akce na téma šetrná mobilita. „Interaktivní program pro veřejnost bude zahrnovat například společnou jízdu na invalidním vozíku městem, společnou projížďku na elektrokolech, možnost výjezdu elektrobusem, prezentaci vozidel poháněných alternativními zdroji paliva, zejména elektrickou energií," zvou pořadatelé z Nadace Partnerství. Program potrvá do půl čtvrté.
Českotřebovské Kulturní centrum bude hostit odborný program. Se svými příspěvky na konferenci o udržitelné dopravě vystoupí zástupci pořádající nadace, ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury nebo ČVUT. Výsledky soutěže Cesty městy budou vyhlášeny od 14 hodin.
„Soutěž Cesty městy je určená pro dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu. Jejím cílem je zviditelnit a odměnit kvalitní dopravní řešení realizovaná v České republice, která se mohou stát inspirací pro ostatní obce," připomínají vyhlašovatelé soutěže.