Jako každý rok je i letošní kemp rozdělen do dvou fází, první běh začal včera a končí devátého srpna, druhý na něj ihned navazuje a trvá dalších šest dní. Pozoruhodný je především tím, že probíhá podle amerického vzoru, účastníci nosí v určitou denní dobu stejnokroje a díky účasti zahraničních hudebníků je zcela běžná konverzace v anglickém jazyce. A na co se mohou dále jeho účastníci těšit?

Mladí muzikanti mají především možnost zahrát si v symfonickém orchestru, případně v symfonickém dechovém orchestru. První z nich povede Američanka Dorothy Kunkel, druhé těleso pak její krajanka Jennifer Fenton. Tím ovšem nabídka táborových aktivit zdaleka nekončí. Český hudební tábor nabízí mimo jiné soubor zobcových fléten, otevřen je také klavírní obor, který zahrnuje krom hodin pod dohledem instruktorů také soukromá cvičení. Studenti budou mít šanci osvojit si základy hry na harfu, velkému zájmu se bezesporu bude těšit soubor anglického divadla a výtvarný obor. Chybět nebude ani centrum volného času, jež nabídne účastníkům převážně umělecky a humanitně zaměřenou zájmovou činnost.

Celý tábor bude vyšperkován rovněž sérií koncertů a recitálů, kromě profesionálních umělců a učitelů se představí také studenti jednotlivých oborů.

(jp)