Lyžařský areál Peklák najdete nad fotbalovým areálem „Jelenice“ nedaleko nákupní zóny, která leží na hlavním silničním průtahu městem. Pod Peklákem můžete pohodlně zaparkovat na neplaceném parkovišti. Areál disponuje dvěma sjezdovkami: Peklák má délku 800 m s převýšením 147 m, dětská sjezdovka Zahrádky má 80 m a vlek zdarma. Peklák obsluhují dva vleky s celkovou kapacitou 1800 osob/hod. Plocha celé sjezdovky zabírá zhruba 4,9 ha. V případě nedostatku přírodního sněhu slouží na obou svazích moderní systém technického zasněžování, který v současné době disponujeme pěti zasněžovacími děly a šesti tyčemi. Kvalitní úpravu svahu zajišťuje sněhová rolba Pisten Bully 400.
Středisko je v provozu denně v době od 9 do 16 hodin, od 17 do 21 je večerní lyžování za umělého osvětlení, které je po celé délce obou svahů.
Přímo v areálu se nachází občerstvení, skiservis, skibar, snowpark a půjčovna lyží a vybavení.
Samostatnou kapitolou je pak lyžařská škola. Její náplní je výuka lyžování a jízdy na snowboardu, individuální pří- stup k zákazníkům, výuka ve skupinách, víkendová školička pro nejmenší, víkendové kurzy pro děti, dětské závody a samozřejmě kurzy pro školy a školky z nejbližšího okolí. Lyžařská škola využívá svah Zahrádky. Od veřejnosti je oddělena nafukovacím mantinelem, který slouží jako zábrana před zraněním. Výuka probíhá pod dohledem proškolených instruktorů.
V lednu 2012 proběhne zkušební provoz ski busu na pravidelných linkách v České Třebové a Ústí nad Orlicí. Na základě jeho vyhodnocení se rozhodne, zda bude jezdit i nadále.
Aktuální stav sněhové pokrývky můžete vidět na internetu (svah je 24 hodin denně snímán dvěma webovými kamerami), případně na teletextu ČT (str. 194), dále na nejnavštěvovanějším webu informací o horských střediscích www.holidayinfo.cz.
Po náročných sportovních výkonech na lyžích si zájemci mohou dopřát i trochu relaxace, kterou nabízí nedaleký nedávno modernizovaný krytý bazén (kondiční a rekreační bazén, dětský bazén s masážními chrliči, tobogán atd.).
Info o aktuálním stavu střediska na: www.peklak.cz