Předchozí
1 z 8
Další

Dětské dopravní hřiště, Zelené předměstí, Pardubice

Kde? Na okraji lesoparku Dukla v západní části města.

Proč? Rozlehlé hřiště dostupné z města i z hlavních silnic I/2 a I/37. Na místě je možné si bezplatně zapůjčit šlapací autíčka, odrážedla a koloběžky. Hřiště je oplocené a na bezpečnost provozu dohlíží správce.

Další zajímavosti: Hřiště obsahuje prosluněné plochy i zastíněné části, které poskytnou úkryt před letním sluncem. Kromě silniček pro nácvik jízdy na hřišti najdete také velkou věž se skluzavkou, prolézačky, různé typy houpaček, kolotoče, lanovou dráhu i další atrakce.

Dopravní hřiště v Pardubicích.Dopravní hřiště v Pardubicích.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Dětské hřiště Ottmarova, Holice

Kde? Klidná otevřená lokalita v řídce zastavěné části na severním okraji města.

Proč? Obsahuje lanovou dráhu, houpačky, kolotoč, prolézačky, skluzavku, pískoviště. Hřiště je určeno dětem do 10 let. Není oplocené a lze je využívat celoročně v době od 8 do 20 hodin.

Další zajímavosti: K posezení a odpočinku slouží přístřešek s lavičkami

Dětské hřiště v Holicích.Dětské hřiště v Holicích.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Skatepark Chrudim, Obce Ležáků

Kde? V blízkosti řeky Chrudimky na jižním okraji města. Park je výborně dostupný z hlavní městské okružní komunikace Dr. Milady Horákové. V blízkosti parku se nachází nákupní zóna.

Proč? Rozlehlý a velkoryse řešený skatepark určený pro skateboardisty, jezdce na koloběžce, freestyle BMX nebo inline bruslích. Děti ve věku do 15 let mohou park využívat pouze v doprovodu rodičů.

Další zajímavosti: Jedná se o betonový skatepark, který představuje v ČR jedinečné technické řešení. Areál byl otevřený v roce 2020 a je tak nejnovějším chrudimským sportovištěm.

Skatepark Chrudim.Skatepark Chrudim.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Sportoviště pro děti a mládež, Nerudova ulice, Slatiňany

Kde? V blízkosti základní školy i slatiňanského letního a fotbalového stadionu, v klidné slepé ulici s minimálním provozem.

Proč? Oplocený a udržovaný areál zahrnuje univerzální sportovní plochu s umělým povrchem vhodnou pro volejbal, nohejbal, košíkovou a další sporty. Menším dětem je určena sestava dětského hradu se skluzavkou, nechybí ani houpadla nebo šplhací kolotoč.

Další zajímavosti: Po předchozí domluvě možnost zapůjčení sportovních potřeb.

Hřiště a sportoviště ve Slatiňanech.Hřiště a sportoviště ve Slatiňanech.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Dětské hřiště v Zámeckém parku, Choceň

Kde? V centru města v parku jižně od choceňského zámku.

Proč? Velmi klidné a bezpečné místo uprostřed zeleně. Hřiště je určeno dětem od 3 do 10 let. Obsahuje lanovou dráhu, velkou prolézačku, houpačky různého typu, dvě skluzavky, dva kolotoče, pískoviště.

Další zajímavosti: V těsné blízkosti dětského hřiště se nachází také menší skatepark.

Dětské hřiště v Chocni.Dětské hřiště v Chocni.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Dětské hřiště Smetanova, Ústí nad Orlicí

Kde? Na okraji parku Kociánka v centru města.

Proč? Klidné místo bez hustého dopravního provozu v nejbližším okolí. Hřiště obsahuje věžičku se skluzavkou, tabule pro kreslení křídou, houpačky na řetízcích, menší kolotoč, prolézačku.

Další zajímavosti: V létě plocha nabízí vítané osvěžení v podobě funkční kašny a vody proudící do bazénku umístěného přímo v areálu hřiště.

Dětské hřiště Smetanova v Ústí nad Orlicí.Dětské hřiště Smetanova v Ústí nad Orlicí.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Dětské hřiště U Stadionu, Svitavy

Kde? V ulici U Stadionu v jihozápadní části města.

Proč? Hřiště zahrnuje podélnou lanovou houpačku i další menší houpadla, věžičku s lávkou a dvěma skluzavkami, velkou prolézačku, lanovou dráhu. Hřiště je pod dohledem kamerového systému.

Další zajímavosti: Hřiště zahrnuje prosluněné části i místa zastíněná stromovím. V bezprostřední blízkosti hřiště je možnost zakoupení občerstvení.

Dětské hřiště U Stadionu ve Svitavách.Dětské hřiště U Stadionu ve Svitavách.Zdroj: Deník/Marek Nečina

Nízký lanový park, Borová

Kde? V lese na severozápadním okraji obce Borová.

Proč? Bezpečné místo bez jakéhokoliv dopravního ruchu v turisticky atraktivní oblasti. Park je umístěn jeden metr nad zemí. Obsahuje jedenáct lanových překážek rozložených do jedné trasy a jedenáct přestupových plošin.

Další zajímavosti: V bezprostřední blízkosti parku je i bezplatné lesní koupaliště s jednoduchými šatnami a toaletami.

Nízký lanový park Borová.Nízký lanový park Borová.Zdroj: Deník/Marek Nečina