Místa pro piknik a relaxaci mají být celkem tři, jedno na českotřebovském sídlišti Lhotka u asfaltového hřiště a další dvě v městském parku Javorka na prostranství před sochou Šárky.

„Městský park se dlouhodobě snažíme oživit tak, aby ho lidé využívali nejen k procházkám, ale také aby zde mohli trávit svůj volný čas s rodinou. A protože jsme si vědomi toho, že zvlášť na sídlištích jsou možnosti, jak si něco ugrilovat, dost komplikované, vybrali jsme dvě lokality, které osadíme grily,“ uvedl místostarosta města Josef Kopecký. Uvítat by je měli zejména ti, kteří nemají na podobné aktivity vlastní zahrádku.

Grily budou železné, ukotvené do betonové patky. Vybrány byly takové, aby byly odolné a vandaluvzdorné. „Je to masivní železný rošt, ve kterém se topí pouze uhlím, nedá se tam rozdělat oheň,“ dodal místostarosta.

Cena jednoho grilu je zhruba dvacet tisíc korun. Griloviště už byla městu dodána a budou do terénu zabudována v průběhu června. „Rozhodně stihneme prázdniny,“ konstatoval Kopecký. Na grilovištích bude platit návštěvní řád. Piknikující rodiny si musí na místo přinést vlastní topivo a pochopitelně i suroviny ke grilování. U grilovacích míst budou nádoby na odpad, z toho jedna na použité uhlí. Záměr počítá i s tím, že tu budou lavice a stolky, aby se lidé měli kde posadit a položit si donesené věci.

„Místa pro griloviště byla vybrána tak, aby prostor návštěvníkům nabízel i jisté soukromí,“ uvedl mediální asistent města Jiří Holý.

Názory na nová pikniková místa v České Třebové se různí. „Je to docela dobrý nápad, aspoň měšťáci přestanou chodit pálit ohně do okolních lesů,“ zaznělo na sociálních sítích. Jiní nadšení nesdílí. „Ten nápad se mi nelíbí. Peníze bych využila jinak, ne na takové zbytečnosti, představte si okolo toho grilu hodně bordelu,“ okomentovala chystanou novinku další z diskutujících.