Zeditovaná tisková zpráva radnice v Ústí nad Orlicí 

Pondělní program proběhne na Malé scéně a nabídne divadlo, film i muziku. Dětský den outdoorových aktivit v Cakli se uskuteční v úterý odpoledne a večer zde bude znít country muzika. Úplnou novinkou bude středeční akce Stoluj[ou] připravovaná ve spolupráci s ústeckým rodákem Ondřejem Kobzou. V podvečer se v Kostelní ulici prostře dlouhý stůl pro sousedskou večeři, na kterou každý příchozí něco přinese, aby pohostil souseda. Ale nebude se pouze večeřet, mělo by se také hrát a zpívat a navzájem povídat.

Přijímačky. Ilustrační foto
Data odhalila, na které školy na Orlicku míří nejlépe připravení žáci

Zbývající polovina slavností, od čtvrtka do soboty, již bude mít tradiční programové schéma, které zahrnuje zejména koncerty na Mírovém náměstí a sobotní divadelní pohádky pro děti na Kociánce včetně pouťových atrakcí na ruční pohon. Slavnosti nebudou ochuzeny o školní sportovní aktivity, otevřená sportoviště pro veřejnost a o další osvědčené doprovodné akce. V rámci hlavních večerních programů se představí např. Bára Poláková, Livin Free, Meki Tribute aj.

Zároveň ústecká radnice připravuje v termínu 13. a 14. září akci Město plné chuti čili Koštuj[ou]. Akce bude zahájena pátečním koncertem skupiny O5&Radeček. Hlavní část food festivalu se uskuteční v sobotu na náměstí, kde bude možné ochutnat pokrmy z tradiční i netradiční gastronomie nebo regionální pivo. Celý den doplní hudební doprovodný program.

Mohlo by vás zaujmout: Zemědělci znovu protestují. Traktory vyjedou na I/35 i k hranicím v Dolní Lipce

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková