Na webové stránce aukce.rytmusvychod.cz můžete vydražit 244 aukčních položek, mezi kterými je například projížďka s Jaroslavem Kulhavým, let balonem, poukaz na masáž, šperky a mnoho dalších zajímavých předmětů, které věnovali sponzoři nejen z celého Pardubického kraje.

Hledání práce

„Výtěžek letošní aukce bude použit na pořízení osobního automobilu. Lidé, které podporujeme, potřebují zejména v počáteční fázi osamostatňování velmi intenzivní podporu, aby mohli žít život co nejvíce podle svých představ. Tuto podporu jim poskytujeme při nácviku dovedností potřebných při získání a udržení zaměstnání, dále při nácvicích spojených s oblastí bydlení. Automobil zefektivní poskytování těchto služeb a zajistí dostupnost služeb v regionech, kde je téměř nemožné využít veřejné dopravy," vysvětluje použití vydražených peněz ředitelka Rytmus Východní Čechy Eva Sládková.

Letos se aukce koná už potřetí. Díky výtěžku z loňského roku, který po odečtení provozních nákladů spojených s uskutečněním aukce činil 
56 737 Kč, pořídili pracovníci obecně prospěšné společnosti obrázkové piktogramy pro klienty. „Piktogramy jsou důležitým nástrojem pro zvyšování samostatnosti v oblasti pracovního uplatnění a nezbytnou pomůckou ve službě podpory samostatného bydlení, která umožňuje našim klientům žít život srovnatelný s vrstevníky," dodává Eva Sládková.

Kdo zvažuje přihození v dobročinné aukci, neměl by otálet. Dražba končí už tento pátek ve večerních hodinách.

Ludmila N. chodí do Rytmusu dva roky.

Šťastný konec Do Rytmusu chodím dva roky. Chtěla jsem chodit do kuchyně, uklízet, nebo dělat práci na zahradě. Hledala jsem práci na počítači, psala jsem na něm i životopis. Připravovala jsem se na pohovor. Jela jsem do Linhartic na pohovor s pracovní konzultantkou. Nevzali mě. Jela jsem do Litomyšle na druhý pohovor, tam mě vzali. Od září 2013 dělám v kuchyni jako pomocná pracovnice. Tvořily jsme rizikový plán a cedulky. Z Rytmusu mně volala paní konzultantka, nebo jsem já volala jí. V Litomyšli se mi líbí. S Rytmusem jsme hledali a našli ještě další práci. Od února 2015 pracuju jako uklízečka v jedné firmě ve Svitavách. Ludmila N.