Hodně se čekalo od týmů, které byly po čtyřech předcházejících závodech na prvních třech místech. V kategorii mužů to byly Bystřec A, Letohrad–Kunčice B a Bystřec B, v kategorii žen pak Letohrad–Červená, Česká Rybná a Dolní Třešňovec.

Mezi muži se dařilo nejvíce družstvu Letohradu–Červe〜né, které se díky vítězství v Černovíru posunulo v celkovém pořadí ze čtvrtého místa na druhé. Nezklamali muži „áčka“ Bystřece – ti v sobotu skončili třetí a ve Velké ceně si upevnili vedení. Na třetím místě v průběžném pořadí se udržel Bystřec B, a to i přes skutečnost, že se jeho mužům útok příliš nevydařil a skončili v sobotu desátí. Z „bedny“ dolů museli ovšem muži Le〜to〜hra〜du–Kunčic B, kteří v Černovíru nevybojovali po zkaženém útoku ani bod a v celkovém pořadí jsou čtvrtí.

K přesunům na prvních místech Velké ceny došlo i v soutěži žen. Ze třetího místa až na první poskočilo družstvo žen Dolního Třešňovce, které nejenže v Černovíru vyhrálo, ale navíc ustanovilo i rekord soutěže a získalo bonusové body. Druhé místo v celookresní soutěži si udržely ženy z České Rybné, když v Černovíru skončily jako třetí. Z prvního na třetí místo Velké ceny pak sestoupily reprezentantky Letohradu–Červené, které skončily na černovírské louce Pod lesem až osmé.

Další závod Velké ceny Ústeckoorlicka 2008 se uskuteční v sobotu v Bystřeci.