Cenu města za rok 2019 dostal Pavel Hůla, a to za dlouhodobý přínos a odbornou spolupráci při Kocianově houslové soutěži, za propagaci jména Mistra Jaroslava Kociana doma i ve světě.

Ocenění Počin roku za rok 2018 bylo v roce 2019 uděleno Mgr. Karlu Škarkovi za sepsání knihy „HESLO ČECHOSLOVÁK“, kterou napsal na základě válečného deníku svého otce plk. Karla Škarky. Dále Petře Novákové a Denise Váňové za vynikající reprezentaci školy (SŠUP Ústí nad Orlicí) i města a pozitivní přínos k propagaci uměleckého vzdělávání v Ústí nad Orlicí

Cena starosty města v roce 2019 byla udělena spolku Malá scéna nejen za obětavou činnost a organizační schopnosti, ale zejména za deset sezon, během kterých bylo město Ústí nad Orlicí obohaceno ve filmové, divadelní, výtvarné, hudební, vzdělávací, poznávací a společenské oblasti.

Čestné občanství města Ústí nad Orlicí bylo v roce 2019 uděleno plk. Karlu Škarkovi, in memoriam, vojáku vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava, italskému partyzánu a příslušníku Československé obrněné brigády v Anglii za odbojovou protiněmeckou činnost během 2. světové války.

Radimu Nováčkovi, in memoriam, rodáku z Ústí nad Orlicí, jenž působil jako významný český mineralog, vysokoškolský pedagog a jenž jako účastník protiněmeckého odboje byl popraven v koncentračním táboře Mauthausen.

O hudební program v rámci slavnostního večera se postarala dixielandová kapela Black Buřiňos a večerem provázel Martin Lamplot. Závěrečné společenské setkání se uskutečnilo, letos poprvé, ve zrekonstruovaném divadelním klubu v suterénu Roškotova divadla.

Tamara Makaloušová rozšířila rodinu Petry a Jiřího z Bohousové, kde už mají dcery Editu a Sáru. Holčička se s váhou 3720 g narodila 8. 10. v 2.03 hodin.
Miminka z Orlickoústecka