Zatímco před půlrokem stál klasický tukový rohlík v pekárně Nopek 2,50 korun, dnes zde lidé za jeden kus obyčejného pečiva zaplatí 3,10 korun. Zdražují ale všichni pekaři. Například Hradecké pekárny, které mají v Pardubickém kraji pět prodejen.

„Celkově jsme naše produkty museli zdražit o zhruba 40–45 procent,“ přiblížil generální ředitel firmy Ivan Hlinecký.

Citelně ale zdražili také malí, řemeslní pekaři. To je případ včelaře a pekaře ze Sobětuch na Chrudimsku Marcela Gregora.

Zdražování začalo už vloni:

Cena pečiva i cukroví jde nahoru. Ilustrační foto
Konec rohlíkům za dvě koruny, pečivo zdražuje. Jen Agrofert hraje na čekanou

„Za posledních šest měsíců jsme na naší prodejně museli zdražit o 50 procent,“ uvedl Gregor. Současná situace je pro něj jen těžko zvládnutelná, a proto přemýšlí, že prodejnu uzavře. „Uvažuji o zavření denního provozu a prodejny. Zaměřit bychom se v budoucnu mohli na pečení na prodejní akce,“ sdělil Gregor a upozornil, že příčinou není jen rostoucí cena surovin, ale také náklady na energie či zaměstnance.

Růst cen v Česku je čtvrtý nejrychlejší v Evropě. Horší situace je už jen v Turecku, které trápí extrémní 70procentní inflace, v Litvě a v Estonsku. Všechny státy střední Evropy měly v dubnu, za který jsou dostupná poslední porovnatelná data, inflaci výrazně nižší než Česko.

To ostatně trápí i větší podniky. Například pekárna Nopek zaplatí každý měsíc o sto procent více na energiích, než tomu bylo před půl rokem. „Měsíční zálohy stouply téměř o milion korun,“ uvedl její ekonomický ředitel Martin Ropek.

A ve stejné situaci jsou Hradecké pekárny. „V současné době jsme u elektřiny a plynu na pětinásobku původních měsíčních plateb. Zálohy na energie se nám zvedly ze statisíců na miliony měsíčně,“ upozornil Hlinecký.

I zbytky, které by jindy skončily v popelnici či ve žlabu skotu, se dají zužitkovat
Historik o plývání jídlem: Naši předci nejedli čerstvý chléb, starší víc zasytil

Zaměstnavatelé se zároveň shodují v tom, že roste tlak na zvyšování mezd pro zaměstnance. „

V potravinářství, obor pekařská a cukrářská výroba, jsou naše mzdy na srovnatelné úrovni s ostatními výrobci, avšak naprosto nedosahují průměrné celorepublikové mzdy, která je v médiích tak často citována,“ vysvětlila ekonomika Smékalova pekařství Eva Spoustová.

Mouka. Pro kuchaře i pekaře jedna z nejdůležitějších surovin. Právě té se inflace dotkla výrazně, ve srovnání s předchozím rokem zdražila o 79 procent.
Rekordní inflace v ČR: Raketově zdražily mouka, máslo, uhlí i další položky

Na trhu je podle ní velká poptávka po dělnických profesích. „Mzdy v průmyslových a strojírenských závodech jsou ale podstatně vyšší, než nabízíme my v potravinářství,“ dodala Spoustová.

V celém Česku je přibližně 700 pekáren, které každý den vyrobí skoro milion bochníků chleba. Průměrný Čech přitom zkonzumuje ročně asi 40 kilogramů chleba.

Obor jako celek ale trápí nedostatek vyučených odborníků. Výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů Bohumil Hlavatý nedávno pro Deník odhadl, že k doplnění stavu by bylo potřeba sehnat asi dva tisíce nových pekařů. Ročně přitom učňovský obor absolvuje v celé České republice jen asi stovka lidí. Bez výrazné pomoci - hlavně Ukrajinek - by tak české pekárenství nemohlo fungovat.