Připravují soutěž

Jde o ty prostory ve zkrachovalé textilce, které se už k ničemu nehodí. Rada města úředníkům zadala úkol, aby do 28. května připravili ke schválení text pro zadání výběrového řízení. „S podzimem bychom chtěli začít bourat nevyužívané haly. Takový je předpoklad, uvidíme, jak finančně náročná demolice bude. Než jsme se k tomuto kroku odhodlali, tak jsme si nechali udělat  analýzu toho, co můžeme očekávat, a na jejím základě jsme si řekli, že jdeme do soutěže,"  řekl na tiskové konferenci ústecké radnice starosta  Petr Hájek.
Část prostor v rozsáhlém komplexu Perly 01 je nabízena k pronájmu a část je na prodej. Na vybrané objekty je plánována demolice.

Nelehké parkovaní

„Po všech krocích, které jsme v průběhu minulého roku učinili, je jasné, že výrobní haly v tom stavu, v jakém jsou, nemohou být  rekonstruovány a nějak využity. Nemají žádnou historickou ani architektonickou hodnotu, jenom by nám do budoucna přinášely  starosti v tom smyslu, že by musely být zabezpečeny atd. Logickým krokem je se jich zbavit, materiál recyklovat a recyklát  nabídnout k dalšímu využití," dodal Petr Hájek.
Plochy uvolněné demolicí mají být využity pro parkování. Jak Deníku potvrdil řidič Zdeněk z Ústí, zaparkovat v centru je problém: „Ta místa jsou tak malá, že se mezi čáry s autem střední třídy nevejdete. Na náměstí vůbec."