Na start požárního útoku se postupně postavilo dvacet mužských a deset ženských týmů. Řada z nich podala výborné výkony. S napětím byl přitom očekáván start favorizovaných mužů Bystřece A a jejich největších konkurentů, jimiž byli hasiči Leto〜hradu–Červené. Bystřečtí, kteří vedli po deseti závodech tabulku velké ceny, zvládli svůj útok bezchybně a bezpečně se usadli na prvním místě „Lanškrounského poháru“. Poté, co je borci z Červené po solidním výkonu nedokázali překonat, se bez ohledu na to, jak dopadnou ve zbývajících dvou závodech, stali vítězi „Velké ceny Ústeckoorlicka 2008“.
V táboře Bystřece samozřejmě vypukla velká nefalšovaná radost. O to větší, že se stali okresními šampiony podruhé a podařilo se jim obhájit loňský triumf. „Nikdo nás už nemůže bodově překonat, takže se můžeme jen radovat z obhajoby loňského vítězství. Je to pro nás samozřejmě hodně motivující. Jsme dobrá parta, máme dobré zázemí a podporu obce, tréninku věnujeme hodně úsilí a volného času,“ řekl Orlickému deníku člen vítězného týmu Martin Tomeš. Za Bystřecí A skončili v Lanškrouně jako druzí hasiči Turova, jako třetí pak reprezentanti Letohradu–Kunčic B.

Zatímco o letošním titulu mezi muži je rozhodnuto, v soutěži žen se bude ještě hodně bojovat. V Lanškrouně se prosadily favorizovaná družstva. Za vítězkami z České Rybné skončily „na bedně“ ženy Letohradu–Červené a Horního Třešňovce. Závěr velké ceny v kategorii žen tedy bude bezesporu zajímavý.

Lanškrounský závod se vydařil po všech stránkách. Bystřečtí muži ho navíc ozdobili rekordem tratě. Mimo oficiální soutěž se uskutečnilo i malé finále (zvítězili muži Letohradu–Kunčic B a ženy Horního Třešňovce). Snad jediným malým stínem soutěže tak byl smutek mužů letohradského „áčka“, kterým při útoku totálně „odešel“ stroj. Dvě díry v bloku motoru a olej na „základně“ nadělal vrásky jim i pořadatelům. Ale i to k hasičskému sportu patří…