Dvě knihy s růžově zvýrazněnými pasážemi, telefon a zašedlý kostým pandy – jen takové rekvizity stačily hercům z Listování, aby ve Vysokém Mýtě sehráli divadelní představení na motivy knihy Jamese Gold-Bourna.

Ten ve své knize z roku 2020 řeší komplikovaný vztah otce se synem, který se po smrti matky uzavřel do sebe a přestal komunikovat s vnějším světem. Existenční problémy pak ovdovělý otec řeší netradičně. Ve špinavém a po zvratcích páchnoucím kostýmu pandy začne vystupovat jako pouliční umělec.

Projekt Listování představuje zajímavé a aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení.

Kavárna LaCasa nadělila Listování svým zákazníkům u příležitosti třetího výročí vzniku podniku. A herce navíc kavárníci postavili před výzvu. Odehrát představení na studni.

"Nechali jsme k této příležitosti vyrobit dřevěný poklop, a tak nám vzniklo takové malé kulaté pódium," vysvětlila majitelka kavárny Žaneta Kmeť. Oba herci výzvu přijali s lehkostí.

„Perfektní. Hráli jsme už i na vagóně, na studni ještě ne. Máte nás jak vytáhnout?“ ujistil se na oko Hejlík. Ten pak během večera vystřídal hned celou řadu rolí, mezi nimi například syna Willa, tanečnici Krystal i ukrajinského pracovníka Ivana.

Mezi návštěvníky nebyli jen dospělí a děti, ale také psi, které herci přijali mezi sebe. V textu nezapomněli zmínit ani oblíbené lokální pivo a nevadily ani sanitky, které zrovna projížděly kolem.