Vznikne výrobní hala, nové prostory pro technický personál a další zázemí. Celkové hodnota díla bude 15 milionů švýcarských franků, tedy přibližně 300 milionů korun. A především se vytvoří pracovní místa pro lidi z města a regionu.
„Měli by přijmout až dvě stě nových pracovníků, moc bychom si přáli, aby rekvalifikovali místní. Vznikne i nové parkoviště pro zaměstnance a Mateřskou školu Čtyřlístek, které zvýší bezpečnost dětí," uvedl starosta Jiří Dytrt. Firma podle něj spolupracuje se středními školami, zvažuje se vytvoření nových oborů jako „líhně" budoucích zaměstnanců. Dílo má být dokončeno v příštím roce, kdy by se měla rozjet výroba. „Přínos bude nejen ve vzniklých pracovních místech, ale také v dalších potřebách: bydlení pro pracovníky, nabídce služeb a jejich zapojení do života města," připomíná Zuzana Žváčková z kanceláře starosty města.
Areál v Žamberku na Nádražní ulici švýcarský koncern specializující se na výrobu strojů pro zpracování potravin a technických materiálů koupil v roce 2011 od společnosti Rieter. 

Poklepání na základní kámen nové výrobní haly firmy Bühler v Žamberku.

Poklepání na základní kámen nové výrobní haly firmy Bühler v Žamberku.