V rámci projektu „Evropská praxe zárukou úspěchu a profesionální kariéry" se až do konce května v Pardubickém kraji vystřídá na praxi dvacet žáků z Polska, kteří se vzdělávají v oborech gastronomie a instalatér. První skupina žáků v doprovodu ředitele školy Andrzeje Myšlického a hejtmana Janusze Guzdeka navštívila minulý týden Krajský úřad Pardubického kraje. Delegaci přijala náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.
„Naši polští přátelé se potýkají se stejnými problémy jako my, tedy s klesajícím počtem žáků a nedostatkem finančních prostředků v oblasti vzdělávání. Podobná setkání jsou nesmírně důležitá, právě proto, že si můžeme předávat zkušenosti a vyměňovat názory na řešení těchto palčivých problémů," říká Jana Pernicová. Podle hejtmana Janusze Guzdeka jsou problémy v celé Evropě podobné. Zespól Szkól v Dzieržoniów navštěvuje čtyři sta žáků, přitom jich před pár lety bylo tisíc. Ke slučování středních škol tak dochází i u našich severních sousedů.
Spolupráce obou škol trvá již pět let. „Cílem odborné praxe pod vedením českých pedagogů ve školní jídelně a dílnách odborného výcviku je dosáhnout vyšší úrovně znalostí a dovedností. Žáci poznávají nejen zvolenou profesi, ale také kulturní a přírodní poměry kraje," objasňuje význam pobytu ředitelka hostitelské školy Zuzana Pecháčková. Během května polští studenti již navštívili nebo ještě navštíví například firmu JaJa vyrábějící Pardubický perník, SOU plynárenské Pardubice, pardubický zámek, Kunětickou horu, v Rychnově nad Kněžnou se seznámili s provozem Hotelu HAVEL, podívali se do Pekárny v Letohradu, zavítají do firem ROJEK v Častolovicích či KORADO v České Třebové. Součástí pobytu je celá řada výletů za památkami v Praze, Králíkách, Neratově, Holicích, Letohradu, Ústí nad Orlicí, Vysokém Mýtě či Litomyšli, kde právě probíhají gastroslavnosti M.D. Rettigové. Zalíbení však našli i v samotném Žamberku, kde vystoupali na rozhlednu Rozálku, navštívili městské muzeum a zúčastnili se vernisáže výstavy věnované parním strojům.