Také Orlickoústecko má turistům a rekreantům určitě co nabídnout. I proto se Orlický deník zajímal, jakým způsobem bude na zavedeném veletrhu prezentováno.
Jak jsme zjistili, propagace turistických možností našeho regionu se bude odehrávat především prostřednictvím prezentace Orlických hor a Podorlicka.

Přednost má Praha

Stánek Pardubického kraje letos stejně jako v loňském roce na Regiontouru nebude. Jak uvedl projektový manažer Destinační společnosti Východní Čechy Jaroslav Drobný, náklady spojené s expozicí byly příliš vysoké, a tak byla před Brnem dána přednost účasti na pražském mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World (podobně ovšem uvažují i v některých městech: se samostatným stánkem se v Praze bude prezentovat kupříkladu město Ústí nad Orlicí nebo Česká Třebová). „Materiály za Pardubický kraj, a tedy i Orlickoústecko v Brně budeme mít díky prezentaci Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko, která bude ve stánku Královéhradeckého kraje, a také díky expozici svazku Českomoravské pomezí,“ upřesnil Jaroslav Drobný. Jak dodal, náklady spojené se stánkem Pardubického kraje na veletrhu Regiontour se pohybovaly kolem půl milionu korun. „Pro nás to bylo hodně, za pět set tisíc dokážeme objet daleko víc podobných veletrhů a prezentačních akcí, například v Utrechtu, Rize a mohl bych jmenovat další,“ prohlásil manažer.
Některé aktivity, jež mají vztah k našemu regionu, ale budou přece jen na brněnském výstavišti vidět víc.
Propagace některých turistických zajímavostí Orlickoústecka se objeví ale i mimo již zmíněné stánky.

Králický Sněžník 
s Czech Tourismem

Prezentaci Turistické oblasti Králický Sněžník by měli návštěvníci veletrhu Regiontour 2012 najít v rámci stánku společnosti Czech Tourism. „S Czech Tourismem jsme se zúčastnili soutěže Eden o titul znamenité destinace a dvakrát, v roce 2009 a 2010, jsme byli finalisty. Díky tomu jsme obdrželi benefit, že můžeme být na jejich stánku,“ informoval Orlický deník Miroslav Beran z Králické rozvojové, s. r.o., která je servisní organizací obecně prospěšné společnosti Králický Sněžník. „Připraveny máme nové materiály zaměřené hlavně na zimní sezonu. Představujeme skiparky pod Králickým Sněžníkem a Bukovou horou, hlavně Dolní Moravu a Červenou Vodu. Nepomineme ovšem ani přípravu na letní sezonu, takže budeme s sebou brát i materiály věnované Králické pevnostní oblasti, Vojenskému muzeu Králíky, tvrzi Hůrka, která se v současnosti revitalizuje, Boudě, Cihelně. Nebudou samozřejmě chybět ani materiály o Králíkách a Hoře Matky Boží,“ přiblížil podrobnosti.
Město Vysoké Mýto by se mělo představit společně s dalšími partnerskými sídly svazku Českomoravské pomezí. Na stánku by se vedle společných propagačních materiálů měly objevit i materiály o Vysokém Mýtě. V pátek dopoledne by se navíc na brněnském výstavišti měli sejít i starostové měst Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička, Svitavy a Moravská Třebová, která svazek tvoří.

Královská družina nebude chybět

Určitě k nepřehlédnutí bude ve výstavním pavilonu opět královská družina Orlického cyklo &in-line království, které je spojováno především s regionem Orlicko-Třebovsko, i když jeho cyklistická část je již rozšířena na širší území Orlických hor a Podorlicka.
„Zázemí bude mít družina i Region Orlicko-Třebovsko na stánku Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko, který bude umístěn pod prezentací Královéhradeckého kraje. Tam budou zájemcům k dispozici i propagační materiály Orlicka-Třebovska, mezi nimi by měla být nově vydaná brožura Orlického cyklo&in-line království a také jednoduchá skládačka cyklostezek,“ řekla Deníku manažerka Renata Šedová.
Družina by se měla stejně jako v minulých letech pohybovat po pavilonu a rozdávat propagační materiály, měla by se objevit i na stánku věnovaném cykloregionům České republiky. „Tam budeme mít i nový banner s mottem U nás se naučí jezdit každý,“ uzavřela Renata Šedová.