Hosté v čele s poslancem parlamentu Danielem Petruškou si prohlédli novou část areálu, všem hrála kapela One Brain z Lanškrouna. Proces získání akreditace probíhal od podzimu 2005, zařízení bylo po náročném šetření vyhodnoceno jako akreditované: jako jedno z prvních tohoto typu v republice.

Cílem bylo vytvoření takových podmínek, aby ústav byl schopen poskytnout celkovou kvalitní léčebnou a ošetřovatelskou péči v bezpečném prostředí prosperujícího zařízení. Udělením akreditace práce nekončí, je to běh na dlouhou trať, je nutné dbát stále na přísné dodržování a aktualizaci směrnic i standardů, aby odpovídaly náročnějším kritériím na kvalitu péče. Zřízení prvních pěti nových nadstandardních pokojů v dosud nevyužitém prostoru nad jídelnou bylo první fází celkové rekonstrukce všech pokojů pro pacienty.

Za krátkou dobu se podařilo zařídit čtyři dvoulůžkové a jeden jednolůžkový s příslušenstvím (vlastní sociální zařízení, televize, rádio, přístup na internet apod.). O tyto pokoje je mezi klienty velký zájem: využívají je hospitalizovaní pacienti i klienti přímo placených pobytů. Ústav je nabízí těm, jež hodlají vhodnou prevencí něco udělat pro své zdraví. Součástí komplexu se stala i nová sauna finského typu doplňující spektrum procedur v ústavu.