Pod projektem je podepsaný Etienne Schöbel, který už v pátek večer přiveze do sportovního areálu v Dlouhoňovicích film Po čem muži touží. V sobotu pak přejíždí do Mladkova. „V rámci Retrovesničky promítáme film Narušitel, jehož režisér David Balda je z Hradce Králové a do Mladkova přijede,“ popsal Etienne Schöbel.

Podpoří útulky

Charitativní akce se pak uskuteční ve středu 28. srpna. Schöbel spojil síly s Kateřinou Novákovou a jejím projektem Má to smysl. Promítání na zámecké terase v Letohradě podpoří psí útulky v Žamberku, Ústí nad Orlicí, Lanškrouně a kočičí útulek v Chocni. „Promítat budeme film Zrodila se hvězda a letní kino bude pro dobrou věc,“ poznamenal Schöbel. „Vstupné bude ve formě dobrot pro pejsky - konzervy, pamlsky, granule, hračky, ale i starší a již nevyužívané deky či polštářky, pelíšky, prostě cokoli, co útulkům pomůže,“ dodala Nováková.

Na místě nebude chybět ani kasička na dobrovolné příspěvky, které budou rozděleny útulkům. K dobré náladě u filmu pak může přispět i degustace domácích ciderů a jablečných moštů, která bude součástí večera.

O týden později se Biograf Etienne vrátí do Letohradu znovu. Tentokrát však pozve na tamní hokejbalové hřiště, kde přímo na ploše extraligového klubu vyroste letní kino. Promítat se bude film Dokonalý trik. A jak uvedl Etienne Schöbel, možná ještě před filmem přijde i kouzelník.