Ve středu ráno si ji užili především ti, kdo museli z jakéhokoli důvodu na silnice. Veškerá technika správy a údržby silnic i smluvních partnerů byla v terénu, komunikace byly podle sdělení silničářů sjízdné. V řadě míst ovšem pouze s maximální opatrností.

Některými úseky
 nešlo projet

„Na celém území okresu sněží a fouká nárazový vítr. Na chemicky udržovaných silnicích je rozbředlá vrstva sněhu, průběžně se provádí plužení a obnova posypu. Na silnicích s inertním posypem je čerstvá vrstva sněhu, která se průběžně pluhuje, hlavně v kopcích se snažíme posyp obnovovat, aby se udržela sjízdnost,“ hlásil ve středu po deváté hodině dopolední Roman Vodička z ústecké správy silnic. Jak dodal, vítr tvořil v otevřených terénech sněhové jazyka a závěje. „Musím bohužel znovu poukázat na to, že dopravu komplikují neukáznění řidiči, kteří často přeceňují svoje schopnosti i schopnosti svých vozidel a kolikrát brání průjezdu našich údržbových vozidel. Osobně bych apeloval na to, aby řidiči hlavně dopoledne zvážili, zda opravdu se svými auty musí vyjet,“ doplnil silničář. Podle jeho slov se situace měnila z hodiny na hodinu, v některých úsecích zůstala auta dočasně stát.
Intenzita sněžení ani větru během dne neslábla. Odpoledne se už na některých místech okresu silničářům sjízdnost komunikací udržovat nedařilo. „V současné době jsou neprůjezdné silnice mezi Anenskou Studánkou a Helvíkovem, Trpíkem a Květnou, pravděpodobně budeme muset uzavřít silnici mezi Českými Petrovicemi a Zemskou bránou. Problém je s udržením sjízdnosti v úseku mezi Českými Petrovicemi a Kláštercem nad Orlicí, s obtížemi udržujeme komunikace kolem Lázku ve směru na Štíty,“ přidal Roman Vodička další informace zhruba dvě hodiny po poledni.
Upozornil také na velké problémy, s nimiž se potýkají silničáři u sousedů – na „pětatřicítce“ mezi Litomyšlí, Moravskou Třebovou a dál směrem na Olomouc.