Pro běžkaře z okolí Starého Města je zajištěna autobusová doprava do horského střediska Czarna Góra v Sienně. Odtud vede trasa k zahajovacímu stanovišti na sedle Zmijowa Polana, dále přes vrchol Zmijowiec, až po konečné stoupání k chatě. Účastníci z mikroregionu Orlicka mají plánovaný odchod z parkoviště Pod Klepáčem v Horní Moravě, kam se po skončení akce opět vracejí. Překonají tak převýšení 350 m. Na místě setkání proběhne kuriózní soutěž o nejlepší klikaté vzory na lyžařském oblečení, jejíž vítězové obdrží vouchery na pobyt v turistické chatě Na Śnieżniku.
Sdružení obcí Orlicko, které spolu s partnery (Staré Město pod Sněžníkem a Gmina Stronie Śląskie) akci pořádá, chce podpořit cestovní ruch v příhraniční oblasti a rozšířit nabídku aktivit o lyžařskou turistiku na obou stranách hranice. K tomu má přispět probíhající projekt Běžkování v turistické destinaci Králický Sněžník – Snieznik-Gory. Pro pravidelnou údržbu běžkařských tratí v délce 115 km sdružení nedávno pořídilo nové rolby. V oblasti Králického Sněžníku a Jeřábu bude upravováno 47 km a na polské straně 68 km běžkařských tras. K tomu sdružení vydalo tištěné průvodce, které jsou k dostání ve všech informačních centrech Orlicka.
Sobotní setkání bude mít pokračování v březnu. Tentokrát bude lyžařskou akci pořádat Staré Město pod Sněžníkem v oblasti Paprsku.