Diskutovat o vzájemném vztahu vědy a víry bude vedle něj i děkan Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice profesor Petr Kalenda a ředitel společnosti AVX Lanškroun Hynek Stejskal. Tato společnost patří k novým významným partnerům, s nímž Fakulta chemicko-technologická začíná spolupracovat v řadě oblastí. Studentům na setkání představí možnosti pracovního uplatnění v AVX i celé široké portfolio, jímž se tato mezinárodní společnost, vyrábějící a dodávající pokročilé elektrotechnické komponenty a propojovací, senzorové, řídicí a anténní řešení, pyšní.

„Tato společnost nás zajímá především jako náš partner v aplikační sféře, s nímž hodláme rozvíjet intenzivní spolupráci na poli nejrůznějších projektů. Do nich hodláme zapojit jak naše současné studenty, tak samozřejmě absolventy, kteří tu mohou nastartovat svoji kariéru, a současně v tomto regionu dále šířit dobré jméno naší fakulty. Společnost totiž sídlí v nedalekém Lanškrouně, který je od Pardubic asi hodinu cesty,“ uvedl děkan Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Petr Kalenda.

„V tomto regionu navíc působí jako děkan lanškrounský také známý římskokatolický kněz polské národnosti Zbigniew Czendlik, který je již roky v České republice. A při té příležitosti nás napadlo tato témata propojit a podívat se blíže na otázku vědy a víry v dnešní moderní době. Je totiž jasné, že se jedná o oblast, ve které se jen obtížně hledá konsenzus a o to důležitější je otevřený dialog. Uvidíme, k jakým závěrům dojedeme u nás,“ uzavřel profesor Kalenda.

Beseda se uskuteční 8. března v 17 hodin v posluchárně C1 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice a vstup je volný.