Vyhlášeny jsou sbírky, díky nimž bude jejich nezávadný obsah ještě zužitkován. Jednu ze sbírek pořádá ve spolupráci s Adrou Základní škola Aloise Jiráska v Lanškrouně. Nepotřebné lékárničky mohou zájemci přinést na vánoční jarmark, který se ve škole koná 9. a 10. prosince, případně během prosince a prvních čtrnácti dnů v lednu do třídy 4. B.

Deník již zveřejnil článek o sbírce pořádané mladými hasiči v Lichkově. Vyvolal mimořádnou odezvu. „Už se nám shromáždilo kolem čtyřiceti lékárniček, přišla nám jedna i z Chebu nebo Kolína. Lidé si přečetli článek a chtěli vědět, na kterou adresu autolékárničku poslat. Ozval se mi také královéhradecký Magistrát, že by se chtěl zapojit do sbírky a spolupracovat,“ uvedla za organizátory Klára Dulovcová. Lékárničky se sbírají v prostorách lichkovské základní školy každý pátek od 16 do 17 hodin. Kdo není místní, může lékárničku poslat poštou, a to na adresu Klára Dulovcová, Lichkov 47, 561 68 Lichkov, případně na obecní úřad Lichkov 203, 561 68 Lichkov. Sbírka potrvá do konce ledna, užitečný zdravotnický materiál pak bude prostřednictvím Adry poslán do Afriky.

Autolékárničky začíná sbírat i Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí, který sídlí v Kopeckého ulici vedle parku Parku čs. legií.