Necelé tři miliony korun, to je částka, za kterou se ve čtvrtek dopoledne měla vydražit nádražní budova v Ústí nad Orlicí. Částku však nikdo neakceptoval a budovu, jejíž koupi provází mnohá úskalí, prozatím nikdo nechce. Tři vlastníci, které trápí osobní neshody a po zdlouhavých jednáních nenachází společné řešení, tak musí chtíc nechtíc musí najít cestu, jak se se Starou dámou vypořádat.

Podle Pavla Prchala, jednoho z vlastníků, projevila zájem o koupi Správa železnic. Ta se však jako státní organizace nemohla aukce zúčastnit, budovu by totiž podle platné legislativy mohla koupit pouze za cenu znaleckého posudku. Případný zájem však potvrdil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Psali jsme včera:

Nádraží Ústí nad Orlicí. FOTO: Pavel Prchal
Nekonečný příběh nádraží v Ústí: Budovu čeká aukce. O jejím osudu ale nerozhodne

„Vzhledem k umístění historické výpravní budovy uprostřed kolejiště železničního koridoru a jejímu významu jsme v kontaktu s vlastníky a celou situaci bedlivě sledujeme,“ řekl pro server iDnes.cz.

I takové řešení je však předmětem sporu, nesouhlasí s ním totiž další z vlastníků budovy, Martin Kadrman. "Správa železnic dosud nezveřejnila případný způsob využití budovy a bohužel se ji dosud nezavázala zachovat. Informace o tom, že má v plánu ji v budoucnu po sejmutí památkové ochrany zdemolovat, nijak nevyvrátila,“ řekl už dříve Kadrman.

Po dnešní bezvýsledné aukci pak Martin Kadrman potvrdil, že je pro něj nepřijatelné prodat Starou dámu státu.

Už dříve jsme psali:

Nádraží Ústí nad Orlicí. FOTO: Pavel Prchal
Oustecké nádraží zřejmě skončí ve dražbě. Vlastníky ale kvůli tomu čeká spor

"Kolegům je zřejmě osud budovy lhostejný a očekávám proto, že budou pokračovat v jednání o prodeji se státem," napsal redakci Deníku. Podaří-li se mu zabránit prodeji, chce prý vyplatit zbylé dva vlastníky. "Já jim zaplatím částku, který zohlední jejich reálnou účast na našem neúspěšném projektu a jako slušní lidé se rozejdeme. Stanu se jediným vlastníkem," dodal.

Pavel Prchal však namítl, že Martin Kadrman s ním nijak nekomunikuje. "Říkali jsme mu, ať koupí naše podíly, ticho. Nabízeli jsme, ať prodá svůj podíl, ticho. Nevím, jak s ním tedy komunikovat," řekl s tím, že v minulosti nabízel řadu možností, jak se s nastalou situací vypořádat. Vždy ale neúspěšně.

Aukce skončilaAukce skončilaZdroj: archiv Deníku