SÁRA KOLÁŘOVÁ
6 let, Kerhartice, ZŠ Komenského Ústí n. O.
Sára Kolářová.
„Líbilo se mi tam dobře, chutnaly mi lízátka, co jsme dostali. Taky jsme od paní učitelky dostali odznak, že jsme prvňáci. Paní učitelka se mi líbila, spolužáci taky.  Těším se na počí
tání a zpívání, to mě baví."

ŠTĚPÁN BERAN
6 let, Č. Třebová, ZŠ Habrmanova
Štěpán Beran.
„První den ve škole se mi líbil, líbilo se mi všechno. Těšil jsem se, až to skončí, abych si mohl prohlédnout dárky, které jsme dostali od paní učitelky. Do školy jsem se těšil, jsem rád, že se naučím nové věci."

BLANKA KACÁLKOVÁ
6 let, Letohrad, ZŠ U Dvora
Blanka Kacálková.
„Ve škole se mi moc líbilo. Hlavně paní učitelka, paní družinářka a moje deváťačka Nikola. Sedím v poslední lavici a dostali jsme hodně moc sešitů. A také malý úkol –  vymalovat svoji značku. Těším se na zítra."

LUKÁŠ FALTEJSEK
15 let, Letohrad, SOU Letohrad
Lukáš Faltejsek.
„Do nové školy se moc těším na nové spolužáky a spolužačky. Myslím, že to pro mě velká změna oproti základní škole nebude, jen se mi bude střídat týden praxe a týden školy. Naštěstí nemusím nikam dojíždět."

LUCIE RIEDLOVÁ
15 let, Ústí n. O., SŠ podnikání  Vysoké Mýto
Lucie Riedlová.
„I když mám trochu obavy, těším se na nové spolužáky, prostředí i učitele. Určitě nebude jednoduché učit se nové předměty, ale aspoň si rozšířím dosavadní znalosti."

JIŘÍ HUBÁLEK
15 let, Letohrad, VOŠ A SŠ technická Česká Třebová
Jiří Hubálek.
„Mám trochu obavy. Na nové škole budou samí neznámí lidé, se kterými budu trávit dalších pár let. Nově mě  čeká dojíždění a kvůli tomu i brzké vstávání."

DAVID DERKA
18 let, Mladkov, PSŠ Letohrad
David Derka.
„Upřímně se na učení moc netěším. Moc se těším na kamarády a zábavu jako každý jiný rok. Je to můj poslední rok, ve kterém bych rád uspěl a zakončil ho maturitou. Ale  právě z ní mám strach. Snad ho překonám."

KRISTÝNA BRŮNOVÁ
18 let, Klášterec nad Orlicí, Gymnázium Žamberk
Kristýna Brůnová.
„Určitě si užiju stužkovací večírek a maturitní ples a samozřejmě i poslední rok s mojí super třídou. Ale zároveň mě čeká náročná příprava k maturitě  a následně i samotná maturitní zkouška."

MATOUŠ PALEK
18 let, Gymnázium Lanškroun
Matouš Palek.
„Tento školní rok pro mě bude jistě výjimečný už proto, že bude o měsíc kratší a že těch celých 166 dní strávených ve školní lavici se budu moci těšit na svoji vysněnou vysokou školu. Možná bych se měl učit na maturitu a přijímačky, ale copak se už za rok učit nebudu? Zato o své spolužáky  přijdu docela určitě. Měl bych se proto věnovat spíše jim, učení doženu příští rok."