Předchozí
1 z 7
Další

Peníze z koncesionářských poplatků putují do veřejnoprávních medií jako je Česká televize a Český rozhlas. Reportéři Deníku se ptali našich čtenářů. Osloveným položili otázku: Souhlasíte se zvýšením koncesionářských poplatků? Jak lidé odpovídali a zda řeší poplatek za televizi a rozhlas, zjistíte dále.

Růžena Hrušková, 70 let, důchodkyně, Svitavy

Moc se mi to nelíbí, jsem důchodkyně. Holt na to přistoupím, nedá se nic dělat. Já například rádio ani nemám, takže mě mrzí, že to platím zbytečně. S tou televizí se musím smířit, na televizi se koukám hodně. Všechno se zdražuje, tak tohle se musí také zdražit.

Růžena Hrušková, 70 let, důchodkyně, SvitavyRůžena Hrušková, 70 let, důchodkyně, SvitavyZdroj: Deník/Kristýna Sauerová

Lubor Vraspír, 56 let, nezaměstnaný, Svitavy

Pro navýšení koncesionářských poplatků určitě nejsem. Nechápu, proč se to má zvyšovat a nelíbí se mi to. Nic tam nedávají a když už se na televizi koukám, tak je všude tolik reklam, že jsem z toho až znechucený.

Lubor Vraspír, 56 let, nezaměstnaný, SvitavyLubor Vraspír, 56 let, nezaměstnaný, SvitavyZdroj: Deník/Kristýna Sauerová

Jan Drašar, 53 let, revizní technik, Bystré

Souhlasím s placením koncesionářských poplatků a také je platím. Zaznamenal jsem, že se tento poplatek už několik let nezvedl a v dnešní době, kdy se všechno kvůli inflaci zdražuje, je to pochopitelné. Pokud bych se zvýšením nesouhlasil, stejně s tím nic nezměním.

Jan Drašar, 53 let, revizní technik, BystréJan Drašar, 53 let, revizní technik, BystréZdroj: Deník/Kristýna Sauerová

Alena Bednářová, 67 let, důchodkyně, Korouhev

S placením poplatků souhlasím. Na Českou televizi se koukám denně, především na zpravodajské pořady, naopak rozhlas si vůbec nepouštím. Sice jsem důchodkyně, ale tu vyšší částku nevidím jako nějaký obrovský problém.

Alena Bednářová, 67 let, důchodkyně, KorouhevAlena Bednářová, 67 let, důchodkyně, KorouhevZdroj: Deník/Kristýna Sauerová

Ivana Kutová, 54 let, účetní, Litomyšl

Poplatky samozřejmě platíme a na televizi se koukáme. Osobně mi zvyšování koncesionářských poplatků za televizi a rádio vůbec nevadí.

Ivana Kutová, 54 let, účetní, LitomyšlIvana Kutová, 54 let, účetní, LitomyšlZdroj: Deník/Kristýna Sauerová

Do ankety se můžete zapojit také, a to formou hlasování zde:


Nahrává se anketa ...