Zahájili sezonu
Přívrat - Od středečního odpoledne se lyžuje i v Přívratu. Sezonu tu zahájili v 15 hodin. „V provozu bude sjezdovka Smrková a Dětská a lyžařská škola,“ uvedli provozovatelé na Facebooku. Lyžuje se i v Dlouhoňovicích nebo Českých Petrovicích. (jan)

Nová tělocvična
Luková - V Lukové školákům i sportovcům slouží zbrusu nová tělocvična. Jak obec informovala, je v původních prostorách v prvním nadzemním podlaží nad lukovskou hospodou a v ostrém provozu je od 1. ledna. Novinkou je možnost rezervace tělocvičny online. (jan)

Koncert legendy
Česká Třebová - „Se slavnou mezzosopranistkou se dotkneme atmosféry 30. let…“ To je lákadlo na čtvrteční koncert Soni Červené, která vystoupí od 19 hodin v Malé scéně. Na klavír legendární herečku, operní pěvkyni a mezzosopranistku doprovodí Karel Košárek. (jan)

Beseda s hercem
Lanškroun - Na lanškrounském zámku se dnes od půl osmé koná beseda s hercem Jaromírem Hanzlíkem. Ten do Lanškrouna přijede mimo jiné představit nový film Léto s gentlemanem. Jaromír Hanzlík je autorem jeho scénáře a hlavním představitelem. (jan)