Volební zákonpraví: „V objektu, v němž je umístěna volební místnost, a v jeho bezprostředním okolí je ve dnech, ve kterých v těchto objektech probíhá hlasování, zakázána volební agitace pro politické strany, politická hnutí, koalice a kandidáty.“ A tak se nabízí otázka. Neporušil Miloš Suchý, předseda místní organizace ČSSD v Chocni zákon, když zaparkoval svou felicii s polepy agitujícími pro poslance Miloslava Souška poblíž objektu s volební místností, kde byl členem volební komise?

„Tento automobil, zjevně propagující ČSSD, stál již od otevření volební místnosti okrsku č. 3 již několik hodin v jediném přístupovém místě, vstupu k dané volební místnosti,“ připsal k fotografii pozorný volič, který snímek Deníku poskytl. „Všude byly plakáty, poblíž, po celé Chocni. To auto stálo asi dvě stě metrů od volební místnosti, rozhodně jsem nebyl v bezprostředním okolí, nebylo to přímo před volební místností,“ hájil se včera Suchý.

Teď už je to v podstatě jedno, Miloslav Soušek se do parlamentu nedostal… Ale co kdyby to bývalo bylo dopadlo jinak? V onom okrsku si totiž nevedl vůbec špatně. Sesbíral 19,08 procenta přednostních hlasů a jeho strana dosáhla výsledku 23,99 procenta.