Choceňské maminky a děti dostaly po prázdninách a dovolených hezký dárek. Minulý týden bylo slavnostně otevřeno Rodinné centrum Beránek, které sídlí v budově Junáku na Jungmannově ulici. V úvodu malé slavnosti promluvil choceňský místostarosta Pavel Brokeš. Vyjádřil podporu celému projektu a popřál mnoho úspěchů. Samotné město Choceň podpořilo projekt Beránek částkou 10 tisíc korun.

Centrum je otevřeno dvakrát v týdnu

Součástí programu bylo loutkové divadlo O neposlušné ovečce Barborce, říkanky pro nejmenší a vyrábění ovečky lepením na papírovou předlohu. Nechyběl slavnostní dort v podobě beránka, který zvláště dětem velice chutnal.

Během zahájení se rodiče dozvěděli praktické informace o chodu a využití rodinného centra. Beránek bude otevřen každé úterý a čtvrtek od 9 do 11 hodin. Cílem projektu je pomoci maminkám na mateřské dovolené a jejich dětem „vyjít“ z domácí izolace a začlenit se do kolektivu, napomáhat rozvoji dítěte, jeho sociální adaptaci i tvůrčímu rozvoji.

Maminky zde naleznou prostor pro vzájemnou komunikaci, možnost zapojit se do programu dle svých schopností a dovedností. Součástí činnosti centra budou i zajímavé přednášky. Děti si zde budou moci zvykat na kolektiv. K využití budou mít i různé hračky, mohou rozvíjet tvořivé schopnosti při výtvarném vyrábění, paměť a pohybové schopnosti při zpívání písniček a přednášení básniček.

V centru je dispozici dobře vybavená herna pro děti, nechybí postýlka a přebalovací pult pro miminka a také kuchyňka.
Nejbližší připravovanou akcí je Balonková párty, která se uskuteční zítra od 15 hodin v choceňském zámeckém parku. Více informací najdou zájemci na internetové adrese www.jbchocen.com

Pavel Suchý