VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

včera 10:22

Ocenili Mýto za péči o památky

Vysoké Mýto - Mýto dostalo cenu Pardubického kraje za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2017.

16.11.2018

Číslo dne: 3

Orlickoústecko - Česko zpívá koledy má na Orlickoústecku už tři přihlášené. 12. prosince se bude zpívat v Lukové, Letohradě a Třebovici. Města a obce se mohou hlásit na www.ceskozpivakoledy.cz.

16.11.2018

Nemocnému Davídkovi už předali šedesát tisíc

Vysoké Mýto - Samotné koncerty ještě ani nezačaly, ale na kontě Hudba pomáhá je již 60 000 korun.

16.11.2018

Miminka najdete v Deníku už dnes

Orlickoústecko - Vzhledem k sobotnímu státnímu svátku přinášíme oblíbenou rubriku miminek narozených v ústeckoorlické porodnici už v pátečním vydání Orlického deníku (na webu tradičně v sobotu ráno).

15.11.2018

Ústecká radnice pod tlakem veřejnosti přehodnotila dopravní řešení Polské ulice

Ústí nad Orlicí - Orlickoústecká radnice pokračuje v hledání budoucího, dopravně urbanistického řešení Polské ulice.

14.11.2018

Gymnázium šetrně zateplí

Vysoké Mýto - Gymnázium dostane nový kabát. Jak informoval kraj, radní v pondělí rozhodli o výběru dodavatele prací, jejichž cílem bude úspora energií. To chtěli už v minulosti, statut památky to ale dovolil až nyní.

14.11.2018

Sbírají panenky a auta pro nemocné

Lanškroun - Rodinné centrum Dětský svět v Lanškrouně vypsalo sbírku. Není to ale sbírka finanční, sbírají se totiž autíčka a panenky, a to pro pro malé pacienty dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice.

14.11.2018

OBRAZEM: Festival outdoorových filmů je minulostí

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Malá scéna od čtvrtka do neděle hostila Mezinárodní festival outdoorových filmů.

14.11.2018

Žáci vařili s „profíky“. Chutně a zdravě

Žamberk - Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk, kde studují budoucí odborníci na gastronomii, hostila letošní druhé zdravé vaření s názvem „Kuchyně našich babiček“.

14.11.2018

Zastupitelé budou řešit polikliniku. Opozice vyvolala mimořádné zasedání

Lanškroun - Plánovanou rekonstrukci městské polikliniky, která bude největší investicí města v novém volebním období, projednají zastupitelé. Ve čtvrtek odpoledne se kvůli tomu sejdou na mimořádném zasedání.

13.11.2018

Klasika nudí. Hrady bodují nápaditostí

Pardubický kraj - Letošní celoročně teplé počasí návštěvám památek nepřálo, přesto zažily jednu z nejlepších sezon.

13.11.2018

OBRAZEM: Na tradičním výlovu prodávali i ryby na grilu

Dolní Čermná /FOTO/ - V Dolní Čermné byl v sobotu nebývalý ruch. Tradiční výlov rybníka totiž přilákal zraky desítek návštěvníků.

12.11.2018

Před chalupou zavoní jabkance

Česká Třebová - Pod rotundou svaté Kateřiny v České Třebové bude v sobotu rušno.

12.11.2018

Rozhledna nabízí nové výhledy

Králicko, Staré Město - Panorama Jeseníků a Králického Sněžníku si z nové perspektivy vychutnávají návštěvníci Staroměstska. A to z rozhledny, která vyrostla mezi Stříbrnicemi a Hynčicemi pod Sušinou. Stavba pochází z dílny známého architekta Martina Rajniše. O jejím pojmenování rozhodne veřejnost.

12.11.2018

Bezdomovcům zajistí jídlo i oblečení

Pardubický kraj - Nekupujte bezdomovcům alkohol a nedávejte jim peníze, budou úředníci vysvětlovat ve Svitavách.

11.11.2018

Otázka na víkend: tradice

Orlickoústecko - Víkendová porota Deníku: V kuchyních o víkendu zavoní svatomartinská pečínka, svatomartinské víno poteče proudem. Dodržujete i vy tuto tradici?

10.11.2018

Čechy po roce zase spojí koledy

Pardubický kraj - Osmý ročník Česko zpívá koledy vypukne 12. prosince v 18 hodin. Přihlásit se můžete už teď.

9.11.2018

Třebovské Zákaznické centrum ČEZ slouží klientům na nové adrese

Česká Třebová - Třebovské Zákaznické centrum ČEZ se přestěhovalo na novou adresu k vlakovému nádraží. Nově sídlí v ulici Komenského. Opustilo tak prostory na periferii města, na východě Čech je prvním s novým designem.

9.11.2018

Králíky povede koalice šesti stran, starostou se stal Václav Kubín

Králíky - Povolební vyjednávání skončilo tento týden rovněž v Králíkách. Do poslední chvíle však nebylo jasné, jak rozhovory o nové radniční koalici dopadnou.

9.11.2018

Bouda láká na prohlídky

Králicko – I když hlavní návštěvnická sezona je pryč, provozovatelé tvrze Bouda lákají v následujících dvou víkendech na speciální prohlídky.

9.11.2018

Na co kam: Otevřou dveře

Letohrad /POZVÁNKY/ - Průmyslová střední škola v Letohradu v pátek pořádá Den otevřených dveří, a to od 13 do 18 hodin. Otevřeno bude i v sobotu od 8 do 13 hodin, další termíny jsou pak v lednu. Škola nabízí studium v maturitních i učebních oborech.

9.11.2018

Otevřeli nové parkoviště naproti kostelu

Žamberk – Třináct nových parkovacích míst vzniklo na parkovišti naproti kostelu v Žamberku, které bylo ve čtvrtek odpoledne slavnostně otevřeno. Přibyl tu nový chodník, lavičky a zeleň, opravy se má dočkat i stará pumpa. Rekonstrukce stála 2,2 milionu korun.

9.11.2018

Pokřtí nové CD

Šedivec – Letohradská kapela Sekwenza nahrála nové CD, které pokřtí v pátek večer v rámci Rockování. To začne v restauraci na Šedivci o půl sedmé večer. Jako hosté vystoupí výprachtická pop-rocková kapela Po přechodě a vysokomýtská hudební skupina Echonaut.

8.11.2018

OBRAZEM: Radek Jaroš vzal diváky na vrcholky Himálaje

Choceň - Až do konce listopadu bude v choceňském Cafe 59 k vidění výstava velkoformátových panoramatických fotografií Radka Jaroše zvaná Koruna Himálaje. Vernisáž fotografií proběhla 30. října po přednášce v Panském domě, na závěr nechyběla ani autogramiáda.

8.11.2018

Trvale letní, nebo zimní čas? Vědci stojí proti lidem

Pardubický kraj - Zatímco česká veřejnost by raději zavedla trvale letní čas, podle vědců je přirozenější a našemu zdraví prospěšnější zimní.

8.11.2018

V Dolní Čermné slavili výstavou i divadlem

Dolní Čermná - Tři dny věnovali oslavám sto let republiky v Dolní Čermné. Program oslav začal v pátek 26. října v Orlovně vernisáží výstavy fotografií z historie obce.

8.11.2018

Začíná festival ze světa outdooru

Ústí nad Orlicí - V ústecké Malé scéně ve čtvrtek začíná soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Mezinárodní festival potrvá do neděle a je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

8.11.2018

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka

/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

7.11.2018

Chystají dětský filmový festival

Jablonné nad Orlicí - Už jen pár dnů zbývá do zahájení jablonského Dětského filmového festivalu. Od pondělí do pátku nabídne každý den jeden film, začínat se bude vždy v 17 hodin.

7.11.2018

Nová socha svatého Václava ukrývá sedm symbolů

Libchavy - V Libchavách u příležitosti 100 let republiky odhalili sochu svatého Václava, kterou zhotovil kovář a sochař František Antonín Bečka.

7.11.2018

Kraj zná vítěze soutěže v logice

Orlickoústecko - Logická olympiáda Pardubického kraje, kterou pořádá Mensa ČR, zná své vítěze.

7.11.2018

Přispěje Metrans kraji na opravu silnic?

Česká Třebová - Pardubický kraj se snaží přitlačit nadnárodní společnost Metrans ke spolufinancování oprav těžkou nákladní dopravou poničených komunikací.

6.11.2018

Ústí má staronové vedení

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Město Ústí nad Orlicí má po pondělku nové vedení. Překvapení se nekonalo, radniční koalice pokračuje ve stejném složení jako předchozí čtyři roky.

6.11.2018

Malí sportovci i spolky mohou získat pěkný grant

Orlickoústecko - Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody nebo lidé v nouzi ze Svitavska a Orlickoústecka se letos již pošesté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant ve výši 250 tisíc korun.

6.11.2018

Celé Česko bude brzy zpívat koledy

Orlickoústecko - Osmý ročník akce Česko zpívá koledy se blíží. Letos se uskuteční ve středu 12. prosince od 18 hodin. Přihlašování začalo v pondělí.

6.11.2018

Zásněžek je málo. Lákají zloděje a vadí zemědělcům

Pardubický kraj - Sněhových bariér podél silnic, které brání vytváření závějí a sněhových jazyků, je už nyní nedostatek a v příštích letech má být ještě hůř.

6.11.2018

Opozice zvažuje odchod z výborů

Lanškroun - Opětovné vlády nad lanškrounskou radnicí se minulý týden ujala staronová koalice sdružení a stran Lanškrounské fórum, ANO a ČSSD. Starostou se opět stal lídr vítězného sdružení Radim Vetchý.

6.11.2018

OBRAZEM: Rybáři vylovili Vrchovinu

Choceňsko /FOTO/ - S listopadem přicházejí výlovy rybníků. O víkendu rybáři vylovili rybník Vrchovina na Choceňsku, kde se také prodávaly ryby a rybí pochoutky.

6.11.2018

OBRAZEM: Závodili o krále lezců

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Čtvrtý ročník lezeckých závodů „O krále lezců“, který je součástí regionálního seriálu „Orlický monkey cup“, uspořádal v sobotu 3. listopadu Dům dětí a mládeže Duha v Ústí nad Orlicí.

6.11.2018

Rozdají letošní Ceny města

Žamberk - V Divišově divadle se v úterý uskuteční předávání Cen města Žamberka.

5.11.2018

V sobotu vyloví čermenský rybník

Dolní Čermná - Gumové holínky a teplé oblečení, to je výbava rybářů Plundrova rybářství, kteří v sobotu zamíří na tradiční výlov rybníka v Dolní Čermné.

5.11.2018

Hospic je oporou pro umírající i jejich blízké

Pardubický kraj /TÉMA DENÍKU/ - Lidé si většinou přejí zemřít ve známém, rodinném prostředí. A jejich blízcí by jim to rádi dopřáli, jen si někdy nejsou jisti, zda zvládnou jak zdravotní pomoc, tak každodenní úkony a jak se s tím vyrovnají psychicky. Rozhodování ulehčí domácí hospicová péče.

5.11.2018

Mince si kdosi schoval v zemi. Po staletích je vyhrabala divoká prasata

Vysokomýtsko - Dva hrnky plné stříbrných mincí pocházejí zřejmě ze 17. století. Podle archeologů jde o ukryté úspory, poklad našel náhodný kolemjdoucí.

4.11.2018

OBRAZEM: Otužilci zamkli Pastviny

Pastviny /FOTO/ - První listopadová sobota patřila tradičnímu poslednímu koupání v roce v režii tamního Ski klubu.

4.11.2018

OBRAZEM: Připomněli si své blízké

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Památku zesnulých si na ústeckém městském hřbitově v pátek 2. listopadu připomenulo mnoho lidí. Tradičně v tento den a dny předcházející zaplnily všechna místa posledního odpočinku kytice a svíčky.

4.11.2018

Běh na dlouhou trať slavil výročí

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Sobotní večer patřil v ústeckém Roškotově divadle Běhu na dlouhou trať. Už patnáctý ročník celovečerního programu uspořádaly Taneční sdružení Eva a soubor C-Dance Evy Veverkové.

4.11.2018

Otázka na víkend: medvěd

Orlickoústecko - Víkendová porota Deníku: Lidi na Valašsku trápí medvěd, který zabíjí ovce a kozy a ničí úly. Ochránci zvířat ho chtějí odchytit, hejtman Jiří Čunek navrhuje jeho odstřel. Měl by medvěd dostat šanci?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT