VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

19.7.2018

Historii ukáží na fotografiích České Heřmanice

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

19.7.2018

Prší, ale půda je stále vyprahlá

Orlickoústecko - Úbytek vody je znatelný také na dříve silně podmáčených lokalitách.

18.7.2018

Regionem jezdí pět linek cyklobusů

Orlickoústecko - Po celé léto opět projíždějí Českomoravským pomezím cyklobusy, které propojují turisticky atraktivní místa. Letos navíc s řadou novinek.

18.7.2018

Myslivci postaví střelnici

Letohrad - Myslivecké sdružení Lukavice-Letohrad obdrží od města příspěvek ve výši 400 tisíc korun na výstavbu nové střelnice. Pouhé přemístění střelnice, vyvolané výstavbou bydlení nad Bažantnicí, jak původně plánovali, jim neumožňuje legislativa.

18.7.2018

Nové odpočinkové místo

Mariánská hora - Svazek obcí Lanškrounsko před prázdninami dokončil projekt, při kterém bylo na Mariánské hoře revitalizováno odpočinkové místo cyklotras.

17.7.2018

Chystá se investice do muzea v Mýtě

Pardubický kraj - V Chrudimi byly v pondělí slavnostně otevřeny dva revitalizované depozitáře Regionálního muzea. Pardubický kraj chystá i další investice do svých kulturních institucí.

17.7.2018

Ošetřili parčík, na řadě je kříž

Lanškroun - Kříž v Dolním Třešnovci se dočká opravy. Radnice totiž získala dotaci z Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji, z níž právě kovový kříž včetně kamenného podstavce opraví.

17.7.2018

Stát zvažuje nové rychlíky do Polska, spojení Ústí a Vratislavi čeká na razítko

Pardubický kraj - Ministerstvo dopravy zvažuje zavedení nových přímých vlaků mezi Prahou a polskou Vratislaví. Nové spojení s Polskem plánuje také Pardubický kraj mezi Ústím nad Orlicí a rovněž dolnoslezským hlavním městem.

17.7.2018

Hrad je otevřen šest dní v týdnu

Litice - Státní hrad Litice je v hlavní turistické sezoně otevřen denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

17.7.2018

Dolní Morava má služebnu policie. Pomůže klidu i dopravě v turistickém resortu

Dolní Morava - Bývala klubovnou hasičů, nyní slouží policistům. O čem je řeč? O nové služebně Policie ČR, která je od 2. července otevřená v Dolní Moravě. Ta se tak stala zřejmě jedinou obcí v kraji, která má svou policejní služebnu.

16.7.2018

Otevírají novou služebnu policie

Dolní Morava - Od pondělí bude na Orlickoústecku o jednu policejní služebnu více. Otevírá se totiž v Dolní Moravě, kam denně míří tisíce turistů, ať už za horami, nebo do zábavních parků resortu Dolní Morava.

15.7.2018

Výlety za zmrzlinou

Orlickoústecko - Čím si v létě osvěžit a osladit den než zmrzlinou? Ve vlaku z Ústí nad Orlicí se z výletu vrací skupina dětí z příměstského tábora.

15.7.2018

V Letohradě probudili strašidla

Letohrad - V magický pátek 13. července se uskutečnila první ze série strašidelných prohlídek v Letohradu.

14.7.2018

Trendem posledních let jsou svatby venku

Pardubický kraj - Pátku třináctého se snoubenci nebojí.

13.7.2018

Smuteční síň chtějí opravit

Vysoké Mýto - Vysokomýtská radnice řeší, co se smuteční síní, která je v nevyhovujícím stavu.

13.7.2018

Děti budou mít novou lékařku

Lanškroun - Rodiče dětí v Lanškrouně dlouho trápí problém s nedostatkem dětských lékařů. Teď se blýská na lepší časy. Od podzimu by v budově zubní polikliniky v ulici Strážní měla ordinovat lékařka Barbora Ulmanová.

13.7.2018

Nový chodník zvýší bezpečnost chodců

Ústí nad Orlicí - Město získalo dotaci na nový chodník podél silnice II/315 v Kerharticích. Výrazně zvýší bezpečnost chodců.

13.7.2018

Mladé lidi zvou na TeenCamp

Choceň - V Chocni do soboty potrvá TeenCamp, týdenní městský camp, který si klade za cíl oslovit mladou generaci evangeliem.

13.7.2018

Jablonští přivítali mistry v hokejbale. Sportovci dostali jablko a salám

Jablonné nad Orlicí /FOTO/ - Zlato a stříbro dovezla hokejbalová reprezentace U20 a U18 z Kanady. V týmech byli i čtyři hráči letohradského klubu, z toho dva z Jablonného nad Orlicí: mistr světa do 20 let a nejlepší brankář šampionátu Michal Novák a vicemistr světa do 18 let, útočník Filip Faltus.

12.7.2018

Do historie pustí Výprachtice

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

12.7.2018

V parku se probudí strašidla. Noční prohlídky začínají

Letohrad - Čtyři prázdninové pátky budou v Letohradě opět patřit tradičním Nočním strašidelným prohlídkám. Letos se konají už patnáctým rokem a jak prozradil ředitel Kulturního centra Letohrad Jaroslav Moravec, o prohlídky je i letos velký zájem.

12.7.2018

Alya už zase brázdí moře

Letohrad - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu se svou lodí zvanou Alya II v těchto dnech vyplouvá z Austrálie.

12.7.2018

Do Hylvát přijel cirkus Jo - Joo

Ústí nad Orlicí-Hylváty - Stroj času. To je program, na který od čtvrtka do neděle láká známý cirkus Jo - Joo.

12.7.2018

Škola má nového ředitele

Vysoké Mýto - Mýtská Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební má nového ředitele. Kraj do funkce od 1. srpna jmenoval Jiřího Skalického.

12.7.2018

Záchranku si lidé pletou s obvodním lékařem, taxíkem i lékárnou

Pardubický kraj - Záchranná služba je určena pro stavy ohrožující život a zdraví. Mnohdy ale lidé linku 155 využívají i pro věci, nad kterými zůstává rozum stát.

12.7.2018

Ve zkratce: Dobroučí řidiči neprojedou

Orlickoústecko, Dolní Dobrouč /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Až do 15. července je uzavřena silnice II/314 od křižovatky směr Petrovice v Dolní Dobrouči. Řidiči musí využít objízdných tras.

11.7.2018

Dokončí tenisovou halu

Česká Třebová - Do finiše jde stavba nové tenisové haly v Husově ulici v České Třebové. Podle radnice stavební práce probíhají oproti časovému harmonogramu v předstihu. Město bude hala stát zhruba 26 milionů korun.

11.7.2018

Oslaví výročí založení sboru

Žamberk - Dobrovolní hasiči ze Žamberka budou slavit 145. výročí založení sboru, a to zároveň s netradiční požární soutěží v areálu Pod Černým lesem na louce za tenisovými kurty v sobotu 21. července od 9 hodin.

11.7.2018

Marushka, Zmapuj to či Všímálek. Mobilní aplikace nahrazují drbny

Pardubický kraj - Ulomená značka, černá skládka, díra na chodníku nebo závada na dětském hřišti?

11.7.2018

Vznikne nové parkoviště

Letohrad - Město Letohrad vypsalo veřejnou zakázku na výstavbu parkoviště za Distancí napojeného na Tyršovu ulici. Vzniknout by mělo 65 parkovacích míst.

11.7.2018

Na Hůrce je unikát. Střepině zvonu ven pomohl jeřáb

Králíky - Tvrz Hůrka láká návštěvníky na „superexponát“. Dobrovolníci v sobotu za pomoci těžké techniky vyzvedli střepinu podkladového prstence pancéřového zvonu z roku 1938.

11.7.2018

U stadionu už nezaparkují

Ústí nad Orlicí - Kvůli bezpečnému pohybu dětí a neukázněným řidičům byl v Ústí zamezen vjezd vozidlům do prostoru sportoviště v okolí venkovního basketbalového hřiště u zimního stadionu.

11.7.2018

Králíky oslavují 450 let města

Králíky - Město Králíky slaví v letošním roce hned dvě výročí. Kromě jubilejních oslav století republiky si připomíná 450. výročí první písemné zmínky o městě. Původně radnice zvažovala, že naváže na oslavy 600 let města, které proběhly v roce 1967.

10.7.2018

Do Žamberka dorazí mládež ze šesti zemí

Žamberk - Číslo dne: 7.

10.7.2018

Hledáte ráj cyklistů a in-line bruslařů? Vydejte se do Orlických hor

Orlické hory - Milovníkům cyklistiky je to už dávno známo. Orlické hory a jejich podhůří jsou Mekkou vyznavačů dvou kol a in-line bruslí. Pojďte se s námi projet po největších lákadlech východních Čech. 

10.7.2018

Galerie patří rodinám s dětmi

Vysoké Mýto - Mýtská městská galerie i letos vsadila na děti. Až do 26. srpna ji totiž ovládly loutky a ilustrace režisérky a výtvarnice Kristiny Dufkové a její výstavě Povídání.

9.7.2018

Rozálku obestře Orlická brána

Žamberk - U Tyršovy rozhledny, zvané Rozálka, v pátek vypukne Orlická brána. Dvanáctý ročník multižánrového festivalu nabídne 18 kapel, divadlo a bohatý program pro děti i dospělé.

9.7.2018

Epidemie spalniček může narušit provoz nemocnic

Pardubický kraj - Spalničky jsou virovým onemocněním, které je nakažlivější než chřipka a řadí se do skupiny nejnakažlivějších infekčních nemocí. Předloni byl zaznamenán historicky nejnižší výskyt spalniček v Evropě, od té doby ale počet nakažených mnohonásobně vzrostl.

9.7.2018

Oskara za třídění odpadu mají Moravany a Mýto

Pardubický kraj - Dostat Oskara už dávno není jen vysněná meta pro úspěšného herce či režiséra. Oskary totiž rozdává i česká nezisková organizace Arnika, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Do Pardubického kraje letos putovala čtyři ocenění.

8.7.2018

Zbytek července zřejmě tropický nebude

Zbytek července a začátek srpna zřejmě tropický nebude, přestože se v posledních dnech rtuť nad tropickou třicítku krátce dostala. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Průměr nejvyšších denních teplot bude v příštích čtyřech týdnech kolem 23 až 25 stupňů. Příští týden se rtuť může podle krátkodobé předpovědi dostat ke 29 stupňům.

8.7.2018

Novinkou v Libchavách je naučná stezka

Libchavy - V Libchavách byla v červnu slavnostně otevřena nová naučná stezka kolem obce. Je součástí projektu Poznejme naše dědictví a trasa vede malebným údolím obce.

8.7.2018

OBRAZEM: Na Řemeslnickou sobotu v průvodu dorazil hrabě Breda

Letohrad - Areál letohradského Muzea řemesel v Novém Dvoře v sobotu zaplnila Řemeslnická sobota. Tradiční akce přilákala stovky lidí, kteří si mohli dosyta užít řemesel, stánků i pestrého programu. 

7.7.2018

OBRAZEM: V České Třebové uctili památku Mistra Jana Husa

Česká Třebová /FOTO/ - V pátek, tedy v den státního svátku, který letos připomněl 603. výročí upálení Mistra Jana Husa, se konalo setkání u jeho památníku v parku Javorka.

7.7.2018

Kostelíky nabízí čtyři zastavení

Králicko - Dolní Lipka, Heřmanice, Horní Lipka a Prostřední Lipka, to jsou čtyři místa putování Vím já kostelíček.

6.7.2018

OBRAZEM: Kobylinec byl plný umění

Česká Třebová /FOTO/ - Ulička Kobylí důl v České Třebové se v sobotu proměnila v jarmark.

6.7.2018

Číslo dne: 26

Orlickoústecko - Projekt Jak jsme žili za dob Československa napíše už 26. díl, tentokrát se podívá do Výprachtic. Vzhledem ke státnímu svátku ale tento týden nevyjde, další díl vychází 13. července.

6.7.2018

Sbírají připomínky k jízdnímu řádu

Pardubický kraj - Radnice, například v Ústí nad Orlicí, začaly se sběrem připomínek a podnětů k železničnímu jízdnímu řádu na období 2018/2019.

5.7.2018

V Perle vystavují Mish Mash

Ústí nad Orlicí - V prostorách bývalé Perly 12 „Mokrý provoz“ v Ústí je až do soboty k vidění netradiční výstava Mish Mash. Nabízí díla talentovaných fotografů, kreslířů, malířů a sochařů komponovaná v industriálním prostředí bývalé barvírny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT