VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

dnes 13:11

Kraj zateplí gymnázia ve Vysokém Mýtě a České Třebové

Orlickoústecko - Pardubický kraj pokračuje v zateplování a zavádění opatření směřujících k úsporám energií u středních škol, jejichž je zřizovatelem.

dnes 08:06

Černovír patřil mladým hasičům

Ústí nad Orlicí, Černovír /FOTO/ - Na hřišti pod lesem a v jeho okolí v sobotu soutěžili mladí hasiči, konal se tu XXIII. ročník závodu požárnické všestrannosti Memoriál Zdeňka Veselého.

dnes 07:24

Zkusí si, jak se žije s postižením

Ústí nad Orlicí - V centru Ústí se v úterý od 10 do 16 hodin koná Integrační den aneb Jak se žije s postižením.

dnes 05:52

Krajem se prohnal orkán. Stromy uvěznily řidiče

Pardubický kraj - Od nedělních 20.30 hodin do pondělních 6 ráno měli hasiči 88 výjezdů.

23.9.2018

Otázka na víkend: řeč dětí

Orlickoústecko - Víkendová porota Deníku: Školáci neumějí mluvit. Na vině jsou prý rodiče, málo dětem čtou. Co si o tom myslíte?

22.9.2018

OBRAZEM: Na výstavě pokřtili Jakuba

Bohousová - V Bohousové se 8. září sešli rodáci obcí Bohousová, Litice nad Orlicí a Záchlumí. Součástí byla výstava historické i současné techniky.

22.9.2018

OBRAZEM: V muzeu zpracovávali mléko

Ústí nad Orlicí - Další dílnu pro veřejnost z cyklu „Cože? ..... ale jak?“ uspořádalo v sobotu 15. září Městské muzeum v Ústí nad Orlicí. Tato byla věnována zpracování mléka, praktickým ukázkám domácí výroby másla, tvarohu, sýra a jogurtu.

22.9.2018

Domov důchodců otevřel dveře veřejnosti

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Čtvrteční den otevřených dveří v ústeckém Domově důchodců využilo na osmdesát návštěvníků.

22.9.2018

O víkendu vyjedou minikáry

Ústí nad Orlicí - Na Andrlově chlumu se o víkendu uskuteční závody minikár.

22.9.2018

Zvou nejen na ovar

Řetová - V Řetové se v sobotu koná posvícenská zabijačka.

21.9.2018

S občany proberou studii

Vysoké Mýto - Mýtská radnice připravuje revitalizaci sídliště U Potoka. Připravuje koncepční studii, kterou probere s občany, a to v pondělí 1. října od 16.30 hodin.

21.9.2018

Stál na pokraji smrti, dnes opět vystavuje

Orlickoústecko - Nepřehlédnutelnou osobností mezi orlickoústeckými starosty porevolučního dvacetiletí je Richard Pešek. Respektovaný výtvarník, který před pár dny oslavil čtyřiašedesátku, stál v čele města v letech 2006 až 2010.

21.9.2018

Proti hluku pomůže tichý kryt

Dolní Morava - Vyhledávané horské středisko Dolní Morava se už v příštím roce dočká zahájení rekonstrukce silnice. Ta je Pardubického kraje, který plánuje rozšířit komunikaci vedoucí od parkoviště U Slona až po Hotel Vista, čímž se uleví přetíženým silnicím. Celý projekt bude mít zvýšený dohled.

21.9.2018

Dotací pomůžou kostelu

Pardubický kraj - Radní Pardubického kraje podpořili opravu střechy kostela Proměnění Páně ve Výprachticích, na svém posledním jednání schválili dotaci ve výši 100 tisíc korun.

20.9.2018

Hradečtí hasiči jsou mistry republiky ve vyprošťování u dopravních nehod

Východní Čechy, Chrudim /FOTO/ - Co nejrychleji se dostat ke zraněným osobám, poskytnout jim předlékařskou pomoc a dodržet přitom přísná bezpečnostní pravidla. To jsou hlavní úkoly při vyprošťování u simulovaných dopravních nehod. Kdo je zvládá nejlíp? Hasiči z Hradce Králové!

20.9.2018

Projekty pokračují

Orlickoústecko - Naši prvňáci, Naši hasiči i Jak jsme žili za dob Československa, to jsou seriály Deníku, které můžete sledovat pravidelně každý týden.

20.9.2018

Pašovali, co se dalo. I jídlo či tabák

Králíky /FOTO/ - Králicko bylo jako chudý kraj v blízkosti státní hranice jako stvořené pro pašování zboží. „Pašovalo se úplně všechno, co bylo zobchodovatelné,“ říká ředitel muzea K-S 14 „U cihelny“ Richard M. Sicha.

20.9.2018

Červeňák si i nadále zachová svůj vzhled

Česká Třebová - Městský bytový dům, kterému místní neřeknou jinak než Červeňák, si svůj charakteristický vzhled zachová i nadále. Bílá fasáda, která překryla část režného cihelného zdiva vnitrobloku domu, vyvolala mezi obyvateli České Třebové poprask a zděšení.

20.9.2018

Perla stále zeje prázdnotou

Ústí nad Orlicí - Komunální volby se blíží a Deník pro vás připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě Ústí nad Orlicí.

20.9.2018

Opravě limuzíny i křížové cesty pomůže dotace

Vysoké Mýto - Regionálnímu muzeu se podařilo dosáhnout na dotaci ministerstva kultury.

20.9.2018

Příběh z Velké války získal literární cenu

Letohrad /ROZHOVOR/ - Kniha Dva kamarádi autora Jaroslava Čady ze Studeného získala Cenu Egona Ervína Kische (EEK) za literaturu faktu. Ty se v Letohradu udělovaly už po dvacáté sedmé.

19.9.2018

Číslo dne: 4

Orlickoústecko - Pardubický kraj vyhlásil už čtvrtou výzvu „kotlíkových dotací“. Dotaci na nové kotle mohou lidé dostat na základě elektronické přihlášky.

19.9.2018

Náměstí zabrali mladí stavaři

Vysoké Mýto - Na vysokomýtském náměstí pokračuje soutěž pro mladé řemeslníky Řemeslo/ Skill 2018.

19.9.2018

Lanškroun nalil peníze do kulturáku, Ústí a Mýto do bazénů

Orlickoústecko - Předvolební čas vybízí k bilancování. Za čtyři roky, které uplynuly od minulých komunálních voleb, investovala města na Orlickoústecku do svého rozvoje a infrastruktury desítky milionů.

18.9.2018

Po dešti přišly houbařské žně. Sucho ale stále trvá

Pardubický kraj - Trochu zapršelo a po celoprázdninovém houbařském půstu nastaly pravé žně. Zatím pouze na Vysočině. Na celkovém hydrologickém suchu však déšť příliš nezměnil.

18.9.2018

Chystají se cyklostezky v příhraničí

Orlickoústecko - Projekt nových cyklostezek, který má za cíl prosadit dálkové trasy a tím oživit cykloturistiku v příhraničí s Polskem, je ve fázi přípravy.

18.9.2018

Dopravu na novém hřišti řídili strážníci

Lukavice - Za sokolovnou v Lukavici na Orlickoústecku vyrostlo nové dopravní hřiště. K dopravní výchově bude sloužit nejen školákům, ale i veřejnosti.

18.9.2018

Školy jako nové, bio koupaliště je v nedohlednu

Česká Třebová - Komunální volby se blíží a Deník pro vás připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě Česká Třebová.

18.9.2018

Aquapark láká na poslední koupání

Žamberk - Ačkoli počasí se ladí spíše do podzimu, aquapark v Žamberku stále láká návštěvníky.

18.9.2018

Mýtský rynek ovládnou stavaři

Vysoké Mýto - Centrum Mýta na tři dny ovládne čilý stavební ruch. Koná se tu totiž tradiční soutěž Řemeslo/Skill.

17.9.2018

Veřejnosti otevřou muzeum celnictví

Králíky - Dlouho připravovaná expozice celnictví, která přiblíží život celníků i pašeráků, se od čtvrtka otevře v Králíkách.

17.9.2018

Největší a nejmenší účast voličů měly obce vzdálené pár kilometrů od sebe

Pardubický kraj - Největší a nejmenší, nejstarší a nejmladší a další extrémy minulých voleb.

16.9.2018

OBRAZEM: V Žamberku ožily staré stroje

Žamberk /FOTO/ - Bývalá Mosilana, která ukrývá Muzeum starých strojů a technologií, v sobotu přivítala stovky návštěvníků.

16.9.2018

Otázka na víkend: víno v plechu

Orlickoústecko - Víkendová porota Deníku: Někteří vinaři chtějí prorazit s vínem v plechovce. Koupili byste si ho?

16.9.2018

OBRAZEM: V Lukavici slouží nové dopravní hřiště

Lukavice /FOTO/ - Společně s výstavou místních zahrádkářů se v Lukavici nedaleko Žamberka v sobotu otevíralo nové dětské dopravní hřiště. Vyrostlo za sokolovnou a přispěl na něj Pardubický kraj. Bude sloužit dětem z místní školy, ale i veřejnosti.

16.9.2018

Pěstounství mi dalo chuť do života, Martin je u mě doma spokojen

Pardubický kraj /ROZHOVOR/ - V kraji žije několik pěstounských rodin, ale jen jediný muž je sám pěstoun. Petr bydlí v malé vesnici a stará se o šestiletého Martina.

15.9.2018

Výtěžek poputuje na maringotku

Letohrad - Čtvrteční odpoledne v centru Letohradu patřilo devátému ročníku sportovně charitativní akci Běháme pro… Letos organizátoři v čele s Tomášem Stejskalem výtěžek věnovali Lesnímu klubu Letohrad.

15.9.2018

OBRAZEM: Papriky, jablka i citrony. Zahrádkáři zvou na víkendovou výstavu

Letohrad - Víkend v regionu nabízí řadu zajímavých akcí. Vedle těch hudebních se hned na třech místech okresu koná výstava zahrádkářů. V Lukavici, Klášterci nad Orlicí a v Letohradě, kde si místní zahrádkáři připravili u příležitosti páteční vernisáže zajímavý program.

15.9.2018

Klášterec zve do školy i na výstavu

Orlickoústecko - Klášterecká Masarykova základní škola dnes pořádá den otevřených dveří. Pochlubit se chce i nově zrekonstruovanou učebnou fyziky a chemie a v 15 hodin se slavnostně otevře mineralogický koutek.

14.9.2018

Ve Vinicích stojí nový altán

Vysoké Mýto - Ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích vedle tělocvičny pro děti vyrostl altán. Bude sloužit pro posezení v přírodě a jako úkryt při změně počasí. Trailovými tratěmi, work-outovými tělocvičnami a altánem plány města nekončí.

14.9.2018

Nepřehlédnutelný Červeňák mění barvu. Nelíbí se

Česká Třebová - Městský bytový dům, kterému pro nezaměnitelnou fasádu z režných cihel nikdo z místních neřekne jinak než Červeňák, se mění před očima.

14.9.2018

Číslo dne: 9

Česká Třebová - Devět kurzů nabídne cyklus Pečuj doma a s námi, který se bude konat v České Třebové. Je určen laickým pečujícím z rodin, kteří se starají zejména o seniory.

14.9.2018

OBRAZEM: Zámek ovládla železnice

Choceň /FOTO/ - Fandové železnice si opět přišli na své na výstavě železničních modelů a kolejišť, která se v tradičním čase po prázdninách konala na choceňském zámku.

14.9.2018

Litr lahodného moštu lze pořídit už za několik korun

Pardubický kraj - Seznam moštáren najdete na webu Českého zahrádkářského svazu.

14.9.2018

Do lesa! Houby rostou

Orlickoústecko /PÍŠETE NÁM/ - Houbařská sezona se rozjela. Pan Stoklasa poslal do redakce snímky hub, které jako první letos našel na Mariánské hoře u Horní Čermné.

14.9.2018

Přívrat žije slavnostmi vína

Přívrat - V obci v pátek začíná tradiční Přívratské vinobraní.

13.9.2018

Historii ukáže Sopotnice

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

13.9.2018

Za zničenou halu padly tresty. Vinni jsou projektant i statik

Ústí nad Orlicí, Česká Třebová - Za zřícení střechy haly v České Třebové může přerušení spodního pásu příhradového vazníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT