VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

včera 18:21

Psi si štěknou na Ježíška

Lanškroun - Psí útulek Caniscentrum v sobotu opět pořádá tradiční Štěkání a mňoukání na Ježíška.

včera 13:14

Bronzové odlitky připomenou Teslu

Lanškroun - Lanškroun spolupracuje s polským muzeem. Společně přiblíží historii podniků Tesla a Diora.

včera 12:23

Malé děti si zalyžují zdarma

Česká Třebová - Dolní Morava už zahájila zimní sezonu, Čenkovice začínají v sobotu. Na start čekají také v areálu Peklák v České Třebové. Jsou připraveni a čekají jen na sníh.

včera 06:26

Zastupitelé v Mýtě schválili rozpočet

Vysoké Mýto - Vysoké Mýto už má schválený rozpočet na rok 2018. Ve středu jej schválili zastupitelé a jak informoval starosta František Jiraský, rozpočet je sestaven jako schodkový s příjmy ve výši více než 251 miliony korun a výdaji přesahující částku 289 milionů.

včera 05:55

MHD více přizpůsobili odjezdům vlaků

Ústí nad Orlicí - Po třech měsících od zahájení provozu město upravilo jízdní řád městské hromadné dopravy.

14.12.2017

Z Králického Sněžníku zmizí ruiny chaty

Králický Sněžník - Stovky tun suti a odpadu skrývá okolí bývalé Lichtenštejnovy chaty na Králickém Sněžníku. Pozemek se zbořeništěm získal stát prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny. Nepořádek agentura plánuje uklidit a místo zkultivovat.

14.12.2017

Uspořádali předvánoční jarmark

Sopotnice - Poslední listopadové odpoledne se znovu sešli malí i velcí při předvánočním jarmarku v Základní škole Sopotnice. Děti, jejich rodiče, paní učitelky, pan učitel – prostě spousta šikovných lidí předvedla, že zlaté české ručičky nejsou věcí minulosti.

14.12.2017

Co se zchátralým Petříkovým mlýnem? Letohrad hledá odpověď

Letohrad - Při vjezdu do Letohradu si leckdo všimne zchátralého Petříkova mlýna, který v roce 2003 vyhořel. Budoucnost objektu je zatím velkou neznámou.

14.12.2017

Parkování zdarma? Blízko centra ano

Lanškroun - Radní ruší poplatky za parkování v některých ulicích. Od ledna bude parkování zdarma v ulici 5. května.

14.12.2017

Odměnili nejlepší lovce perel

Letohrad - Už počtvrté se letohradská knihovna zapojila do soutěže Lovci perel, která vznikla v královéhradecké knihovně.

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2017

Sbor Orlickoústecka měl přes dva tisíce hlasů

Orlickoústecko - Akce Deníku Česko zpívá koledy opět svedla dohromady početný sbor, zpívalo nás okolo dvou a půl tisíc! Každé město či vesnička má své specifikum, všude ale zaznělo oblíbené Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma a dalších pět koled.

13.12.2017

Nostalgické jízdy budou pokračovat. Kraj ale řeší opravu parní lokomotivy

Králicko - Po celé léto každou sobotu vozil historický vlak Králický Sněžník výletníky na Králicko. A v příštím roce bude zase. Pardubický kraj v minulých dnech potěšil milovníky nostalgických jízd zprávou, že se na trať v roce 2018 vrátí.

13.12.2017

Sbor Orlickoústecka měl přes dva tisíce hlasů

Orlickoústecko - K akci Česko zpívá koledy se u nás přihlásilo 22 měst a obcí. Zpívalo se u stromů, na náměstích i v sálech.

13.12.2017

Nový obchoďák v Chocni? Lidé jsou proti stavbě u parku

Choceň - Obchodní centrum vedle zámeckého parku? Lidem v Chocni se plán nelíbí.

13.12.2017

Obyvatelé domova si mohou denně přečíst zpravodajství

Orlickoústecko - Energetická společnost innogy zaplatila předplatné regionálních Deníků v rámci projektu Deník pro seniory celkem sedmi domovům pro seniory v okrese Ústí nad Orlicí.

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2017

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

12.12.2017

V Nekoři s koledami rozsvítí stromek

Orlickoústecko - Zpívání koled klepe na dveře. Vypukne už ve středu v 18 hodin a na Orlickoústecku se zapojí dvaadvacet měst a obcí.

12.12.2017

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Výprachtice a ZŠ Damníkov

Orlickoústecko - Ve středu 13. prosince přinese Orlický deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

12.12.2017

Advent láká na jarmarky, výstavy i vánoční tvoření

Orlickoústecko /FOTO/ - Do konce roku zbývá devatenáct dnů a Orlický deník prozkoumal, kde všude se dá nasát ta pravá vánoční atmosféra.

12.12.2017

Vítr přerazil sloup a lámal stromy

Orlickoústecko - Silný vítr komplikoval v prvních dvou dnech tohoto týdne dopravu na Orlickoústecku. Řidiči hlásili spadlé stromy například ve Svatém Jiří, v Knapovci či mezi Líšnicí a Pastvinami.

12.12.2017

Novinářka přiblíží situaci v Sýrii

Choceň - Pomáhá ženám a dětem v oblastech zasažených válkou a Islámským státem. Markéta Kutilová je také autorkou knihy Islámskému státu na dostřel o válce Kurdů s ISIS na severu Sýrie.

12.12.2017

Seniora našli až v Kostelci

Nasavrky u Chocně - Vrásky na čele přidělal své rodině i policistům dvaasedmdesátiletý senior z Nasavrk u Chocně. V sobotu dopoledne odešel na procházku a když se dlouho nevracel, rodina zalarmovala policii.

11.12.2017

Charita připravuje další ročník Tříkrálové sbírky

Ústí nad Orlicí - Oblastní charita Ústí nad Orlicí zveřejnila první informace o Tříkrálové sbírce, která se na Orlickoústecku bude konat ve dnech 5. až 7. ledna 2018.

11.12.2017

Ocenili talentovanou mládež

Orlickoústecko, Svitavsko /FOTO/ - V sídle krajského úřadu byly uděleny ceny Mladý talent Pardubického kraje. Do letošního ročníku přišlo 26 nominací, pamětní listy a odměny ve formě poukázek si nakonec odneslo dvanáct žáků a studentů.

11.12.2017

Kraj vybírá drážní dopravce

Orlickoústecko - Od neděle platí nový vlakový jízdní řád v Pardubickém kraji na příští rok. Vedení kraje ale už nyní řeší, kdo bude zajišťovat železniční dopravu v regionu po roce 2018.

11.12.2017

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

11.12.2017

Dětské kresby budou v knize

Orlickoústecko - Malí malíři bodovali ve výtvarné soutěži Děti malují dětem, kterou vyhlásily Nemocnice Pardubického kraje a Východočeská galerie v Pardubicích.

10.12.2017

Tabla prvňáčků každou středu v Deníku

Orlickoústecko - Ve středu 13. prosince představíme další prvňáky z okresu, tentokrát ze ZŠ Výprachtice a ZŠ Damníkov. Prostřednictvím našeho seriálu zveřejňujeme tabla prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

10.12.2017

Vtip týdne

10.12.2017

Lesníci: Někteří lidé potřebují adrenalin při krádeži stromků

Lanškroun /FOTO/ - Lesáci mají nyní plné ruce práce. Vyřezávají vánoční stromky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT