VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

dnes 14:35

Dětem se lyžování v Červené Vodě líbilo

Červená Voda /PÍŠETE NÁM - FOTO/ - Letošní zima zimním radovánkám moc nepřála, ale sněhu ve Skiparku Červená Voda bylo stále dost. Naše děti se už nemohly dočkat, až pojedou na lyžařský kurz.

dnes 11:31

Válečný veterán oslavil 95. narozeniny

Česká Třebová /FOTO/ - Vasil Timkovič, válečný veterán z České Třebové, oslavil pětadevadesáté narozeniny.

dnes 10:20

Lanškroun ocení mladé talenty

Lanškroun - Ocenění převezmou ve čtvrtek 22. března na slavnostním vyhlášení na zámku mladí reprezentanti města.

dnes 05:54

Do úprav zahrad půjdou miliony

Lanškroun - Okolí kulturního domu v Lanškrouně bude mít rukopis Zdeňka Sendlera.

včera 20:21

Turisté nazouvají pohorky. Startuje jejich letošní sezona

Orlickoústecko - Zahájení turistické sezony 2018 se koná ve Vysokém Mýtě. Program je nabitý.

včera 18:42

Hitem jara jsou grenotéky, v knihovnách nabízejí semena

Pardubický kraj - Nakoupit biopotraviny na farmářském trhu? To je snadné. Jenže kdo zaručí, že je zelenina opravdu bio. Hitem poslední doby je pěstování rostlin ze semen. V Pardubickém kraji se nyní nachází asi osm semínkoven, kam si lidé mohou pro osivo chodit a taky ho tam nosí. Včera začalo jaro a je nejvyšší čas začít vysévat zeleninu i bylinky.

včera 16:47

Školáci se podívali do Indie

Damníkov - Naši žáci se zapojili do programu Dnes jím jako…, který byl zaměřen na Indii. Program zábavnou formou pomáhá vzdělat žáky, zajistit jim povědomí o situaci v rozvojové zemi a pomoci tím k zamyšlení, že můžeme svět kolem nás měnit.

včera 11:30

Řidičům zkříží cesty objížďky

Orlickoústecko - S blížícím se jarem začaly v tomto týdnu plánované opravy silnic. Od pondělí řidiče čeká zdržení na mostě v Helvíkovicích, kde je doprava po provizorním mostě řízena semaforem.

včera 10:29

Besedovat budou o transferu žab

Česká Třebová - Ekocentrum Podorlicko pořádá ve středu 21. března od 18 hodin přednášku Víta Bednáře a Hany Grundové „Na tahu“.

včera 05:53

Propouštění v depu nehrozí, tvrdí České dráhy

Česká Třebová - České dráhy (ČD) nemají v plánu propouštět technické pracovníky z českotřebovského depa kolejových vozidel. Ujistily o tom při setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s členy představenstva ČD.

20.3.2018

Tablo těší už i děti ze školky

Orlickoústecko - Moje školka, to je název seriálu Orlického deníku, ve kterém každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Orlickoústecka, které mají o fotografování zájem.

20.3.2018

Srub připomene výročí Hrada

Králíky - 104 let, tolik letos uplyne od narození četaře Arnošta Hrada, který roku 1938 odmítl opustit srub K-S 14 „U cihelny“ v Králíkách a přímo v jeho útrobách se zastřelil.

20.3.2018

Kocianovo rodiště pořádá soutěž pro mladé houslisty už šedesát let

Ústí nad Orlicí - Prestižní Kocianova houslová soutěž slaví letos kulatiny. Ústí nad Orlicí bude v květnu hostit talentovanou houslovou mládež z celého světa již po šedesáté.

20.3.2018

Na programu je v úterý změna rozpočtu

Lanškroun - Zastupitelé Lanškrouna mají v úterý na programu nejen smlouvu o odkupu pozemků na vlakovém nádraží, ale i navýšení rozpočtu.

20.3.2018

Poslední samec nosorožce severního bílého Sudán je po smrti

Dvůr Králové - Po smrti posledního samce zůstávají na světě poslední dvě samice nosorožce severního bílého.

20.3.2018

Nádraží v Lanškrouně se promění podle architektů

Lanškroun - Na vlakovém nádraží v Lanškrouně bude terminál. Zastupitelé dnes mají schválit výkup pozemků za 1,86 milionu korun.

19.3.2018

Vysoké Mýto slaví výročí s turisty

Vysoké Mýto - Zahájení turistické sezony spojili ve městě se 100. výročím vzniku samostatného Československa a 130. výročím založení Klubu českých turistů.

19.3.2018

Dobrovolní hasiči získali novou techniku

Orlickoústecko, Svitavsko - Uspěli v anketě, za získané peníze pořídili novou techniku.

19.3.2018

Mrazy v noci opět lámaly rekordy. Blížily se minus 17 stupňům

V Česku opět padaly teplotní rekordy, v noci na dnešek je meteorologové zaznamenali na 49 ze 147 stanic, které fungují aspoň 30 let. Nejníže spadla teplota na krkonošské Luční boudě a v Jeseníkách na Šeráku, kde bylo shodně minus 16,9 stupně Celsia. Tyto stanice ale mají kratší měřicí tradici.

19.3.2018

Lidé na Facebooku přejí smrt muži, který týral psa

Moravská Třebová – Oko za oko, zub za zub. Sociálními sítěmi už téměř dva týdny cloumá otřesný případ týrání psa. Odsouzeníhodná událost se stala v severočeském Děčíně. Majitel psa údajně pochází z Moravské Třebové.

19.3.2018

Zbigniew Czendlik: „Jsem zvědavý, jak moji knihu přijmou Poláci"

Lanškroun - „Já tu knihu nepsal, jen jsem ji diktoval Markétě Zahradníkové, takže jsem diktátor,“ říká se smíchem římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik z Lanškrouna.

18.3.2018

Senioři budou trénovat na autodromu

Vysoké Mýto - Nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nesprávné předjíždění. To jsou tři nejčastější příčiny dopravních nehod za loňský rok.

18.3.2018

Dámy zvládly odborný kurz

Lanškroun - Univerzita třetího věku má úspěšné absolventky.

18.3.2018

Otázka na víkend: sleva na jízdné

Orlickoústecko - Víkendová porota Deníku: Studenti a senioři nad 65 let věku mají mít od června slevu 75 procent na jízdné ve vlacích a autobusech. Je to správný krok?

18.3.2018

Za projekt vyhráli zájezd do Brna a další podporu

Orlickoústecko - Soutěž o nejlepší (mimo)školní projekt zná své vítěze. Do soutěže MAS Orlicko se zapojilo osmatřicet projektů a vítězi se po únorovém hlasování veřejnosti staly projekty Zdravé stravování a Co jsme si vypěstovali, to si sníme.

17.3.2018

Města rozšiřují síť kontejnerů. Vytřídit lze rostlinný olej

Pardubický kraj - Papír, plasty a sklo dnes třídí už každá vesnice. Domácnosti ale mají i jiný odpad, který se zrovna do popelnice nehodí.

AKTUALIZOVÁNO
17.3.2018

Hasiči měli napilno, silný vítr lámal stromy

Náchodsko - Silný vítr dnes přidělal práci hasičům. Od rána vyjížděli k několika zlomeným či vyvráceným stromům. Některé domácnosti jsou dokonce bez proudu.

17.3.2018

Budově muzea vylepšili označení

Králíky - Jednou z dominant králického náměstí je budova bývalého gymnázia, která v sobě nyní ukrývá knihovnu generála Mašína, zázemí a archiv Muzea K-S 14 „U cihelny“ a také nově vznikající expozici celnictví.

17.3.2018

Číslo dne: 121

Orlickoústecko - Hasiči v Pardubickém kraji za únor zasahovali u 440 událostí. 121 jich bylo na Orlickoústecku - 75 technického rázu (odstranění popadaných stromů, měření koncentrací, záchrana osob a zvířat a další).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT