Nejtěžší okamžik přišel, když tento fakt měla Lenka oznámit manželce a synovi. „Nejsem dětská psycholožka, ale mám dojem, že děti to chápou daleko líp než dospělí. Pro malé děti změna identity není nic neobvyklého, protože ony jsou neustále v nějaké hře. Chvilku si v tom věku syn hrál, že je Batman. Pak se cítil jako Spider-Man. Identitu si začínají spojovat s genderem až v pubertě. Jedinou chybu, kterou jsme s manželkou udělali, že jsme mu to nedávkovali. Trvala na tom, že kromě toho, že jsem trans, mu musíme říct i o rozvodu a že spolu nebudeme bydlet. On to pochopil tak, že už se nikdy neuvidíme.“

Daniel Black kritizuje lékaře i trans komunitu a tvrdí, že problém trans lidí tkví především v hlavě:

Daniel Black (vlevo) s Bohumilou Čihákovou
Prošel si kastrací. Tranzice Danielovi zničila život, žena z něj nikdy nebyla

Lenka Králová se snažila manželce navrhnout, že spolu mohou žít i nadále. „Říkala jsem pojďme to aspoň zkusit, ale ona nechtěla. Úplně se jí zhroutil svět. Brala to, jako by jí umřel manžel. Byla to pro ni tragédie, která byla vykoupená slzami a velkou bolestí,“ uzavírá Lenka Králová.

V podcastu také uslyšíte, jak u Lenky Králové pokračovala tranzice, jaké otázky ji pokládal psycholog a sexuolog Weiss, aby mohla projít tranzicí, proč se vdala i potřetí, jak ji oslovuje syn a v čem ji omezuje jméno, které má v občance.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.