"Osobně si myslím, že to není žádný velký propadák. Taky jsme mohli třeba odjet bez medaile. K tomu je vždy blízko," řekl šéf české olympijské mise Martin Doktor. Před čtyřmi lety v Pchjongčchangu měli Češi sedm cenných kovů, v roce 2014 v Soči ještě o medaili více.
"Jsem přesvědčený, že za čtyři roky zase budeme mít borce na medaile," doplnil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Běžkyně na lyžích Therese Johaugová vylepšila v závěrečném soutěžním dnu už tak rekordní bilanci norské výpravy o 16. zlato. Severská velmoc tím o dvě prvenství vylepšila maximum, o které se dosud dělila s Kanadou a Německem. Norové v Číně vybojovali také osm stříbrných a 13 bronzových. S 37 medailemi obhájili pozici nejúspěšnější země z Pchjongčchangu, kde měli bilanci 14-14-11.
Stejná bilance se Slováky
Zlato a bronz vybojovali také Slováci, jimž se o medaile postarali vítězná slalomářka Petra Vlhová a hokejisté, a Belgičané. Alespoň jednoho olympijského šampiona mělo v Číně 24 zemí, na cenný kov dosáhli sportovci 29 států.
Za Nory skončili druzí stejně jako v Pchjongčchangu Němci s 12 zlatými, 10 stříbrnými a pěti bronzovými medailemi, následovala domácí Čína (9-4-2). Až jedenáctá skončila minule třetí Kanada, která v Koreji získala 11 titulů, zatímco tentokrát jen čtyři.

odle celkového počtu cenných kovů se za Norskem umístili Rusové s bilancí 6-12-14, navíc právě výprava Ruského olympijského výboru zaznamenala ještě největší počet čtvrtých míst (13). Český tým vedle dvou medailí zůstal těsně pod stupni vítězů ve třech případech - Ledecká v alpské kombinaci, Sáblíková v závodě na 3000 metrů a biatlonistka Markéta Davidová v závodě s hromadným startem.