Mužský hlas policistům sdělil, že ho chce někdo zabít a že brzy umře, nicméně další informace o tom, kde se nachází, už neuvedl.
Údajně se mělo jednat o občana z Ústí nad Orlicí. Po devatenácté hodině začala pátrací akce, do které se zapojili městští strážníci, policisté z oddělení hlídkové služby, ústeckého obvodního oddělení v i policejní psovod. Muži zákona nenechali nic náhodě. Kontrolovali místa s větším výskytem osob, železniční a autobusové zastávky, restaurační zařízení a další místa.
Po dvacáté hodině přišla zpráva, že by se pán měl nacházet v jedné chatové oblasti u bývalého okresního města. A opravdu. Policisté v jednom rekreačním objektu objevili dva muže zjevně v podnapilém stavu, ale zcela v pořádku. Nikdo žádné zranění neměl, ba naopak, muž, který měl volat, se ještě podivoval, proč policisté přijeli a proč jich přijelo tolik. Krátce před devátou hodinou byla pátrací akce ukončena.
Policisté z ústeckoorlického obvodního oddělení přestupek zlomyslného volání na číslo tísňové linky zadokumentovali a odevzdají jej k projednání věcně příslušnému úřadu. (le)