Ani varování v podobě dopadení při činu nestačilo. Zloděje, který po celých Pardubicích kradl střešní nosiče z automobilů, dopadli policisté znovu. V červnu jej přímo s ukradeným nosičem dopadl policista z Polabin, který si ve volnu šel zarybařit. Podezřelého muže s předmětem, který se houfně ztrácí po celých Pardubicích, potkal brzy ráno na břehu Labe a po krátké honičce jej dopadl.

"Třiačtyřicetiletý muž se tehdy při podání vysvětlení přiznal k celkem k deseti případům, kde se škoda po sečtení odcizených a poškozených přepravních nosičů vyšplhala na částku dosahující téměř padesát tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Eva Maturová. Nyní mu policisté přičítají dalších asi osm krádeží stejného typu a škoda už je prozatím přes sto tisíc korun.

Navíc se také ukázalo, že dotyčný poberta už tehdy byl v podmínce. Tu mu s trestem dvanácti měsíců vězení za krádeže uložil Obvodní soud Praha 8 a to až do 16. září roku 2022. Pardubický okresní soud už tentokrát neponechal nic náhodě a dotyčného dnes poslal do vazby, aby se další krádeže už neopakovaly.