Fenomén léta. Ze střech aut se v Pardubicích ve velkém ztrácely nosiče jízdních kol. O jednoho zloděje už je v ulicích méně. 43letého pachatele poslal v pátek soud do vazby. Celý příběh ale začal už v červnu, kdy jej cestou z jedné krádeže zadržel rybář. Ke smůle zlodějově byl tím rybářem policista z Polabin, který šel rybařit.

Ryby braly, ale policista zabral taky. Kolem něj totiž po cyklostezce projel muž, jehož trestní minulost znal a na kole, měl připevněny nosiče, které se po Pardubicích houfně ztrácely. A tak nechal pruty u vody a vydal se za podezřelým.

"Rozhodl jsem se jej proto zkontrolovat. Jel jsem za ním na kole, vyzýval ho k zastavení, ale on se snažil ujíždět. To trvalo asi sto metrů, dojel jsem ho, zkusil ujet znovu. Když zjistil, že neuteče, zkusil z místa odejít, postavil se proti mě, že by se i pral. Celé to ale slyšel kamarád rybář, který tam nedaleko také chytal. Společně jsme tedy podezřelého zadrželi a předali přivolané hlídce," popsal policista. Zadržený muž přinesl rybáři i štěstí. Druhý den na stejném místě totiž chytil i sumce.

Reklamní králík přišel o ruku i o hokejku.
Volebnímu králíkovi urval hokejku i s rukou a začal "střílet"

Pachatel, stejně jako před soudní síní, tvrdil, že neudělal vůbec nic neudělal. Ačkoliv byl už před prvním zadržením v podmínce za krádeže a po zadržení čekal na další soud, v trestné činnosti pokračoval. Krom střešních nosičů mu policisté navíc ještě prokázali krádež kola nebo peněženky.

Jen poškozených u krádeží nosičů budou desítky a škody jsou přes sto tisíc. Ne všichni poškození ale třeba krádež ohlásili. Pokud je to váš případ, můžete oznámení učinit i dodatečně. "Pachateli v případě prokázání viny hrozí trest v trvání pěti až pět let," uvedla mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.

Pohřešovaný Jiří Lukáš.
Pátrání. Neviděli jste 66letého muže?