„Třicetiletý muž měl ženě odcizit ze zahrady u domu její dámské jízdní kolo a z místa činu na něm odjet. Přítel majitelky bicyklu si jeho počínání nenechal líbit a od muže si ho po krádeži vzal zpět,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Zloděj se ale svého lupu nehodlal vzdát a výhružnou gestikulací se ukradeného kola domáhal. Když ani výhružky nepomohly, zloděj z kapsy vytáhl kuchyňský nůž a na muže se vrhl. „Napadenému se ho podařilo kolem odstrčit, zpátky na něj nasednout a z místa odjet. Urputnost o získání odcizené věci pokračovala pronásledováním cyklisty až do místa jeho bydliště. Násilnické chování vygradovalo údajným vniknutím do domu a zdemolováním interiéru domu, a to až po poškození komína v podkroví,“ vypočítala školy mluvčí.

To už ale muž a žena ze strachu utekli a zavolali policii. „Na místě ho zajistila letohradská policejní hlídka. Majiteli domu měl způsobit škodu za téměř 24 tisíc korun. Jeho protiprávní jednání mělo pokračovat i po ukončení omezení na osobní svobodě krádeží dalších dvou jízdních kol z areálu jedné z firem v Letohradě,“ doplnila mluvčí s tím, že muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádež. Pokud ho soud uzná vinným, za své bicyklové řádění může strávit až deset let za mřížemi.

Ilustrační foto.
Mercedes přes noc zmizel