Již nějakou dobu projevuje intenzivní zájem o ženu z České Třebové. Její odmítnutí se ale rozhodl řešit pomstou. Krátce po deváté hodině zavolal na linku tísňového volání 112. Oznámil, že na vodovodní potrubí ve sklepě bytového domu uložil výbušninu.

Netajil se ani tím, že se jedná o pomstu ženě, která neopětuje jeho city. Výbušnina měla být uložena v domě, ve kterém uvedená paní bydlí.

Na místo okamžitě přijely dvě desítky policistů a městských strážníků. Přivolán byl i psovod se služebním psem vycvičeným na hledání výbušnin. Bylo nutno přerušit dodávku elektrické energie i plynu. Okamžitě byla také provedena evakuace ohrožených osob. Před druhou hodinou odpoledne si všichni oddychli. Vyšlo najevo, že se jednalo o planý poplach. Muž chtěl ženu jenom vystrašit. Uložení výbušniny si vymyslel.

Tím ale šetření policistů neskončilo. Muži, který si uložení výbušniny v bytovém domě vymyslel, hrozí trestní stíhání. Pokud ho soud uzná vinným, mohl by za šíření poplašné zprávy strávit až dva roky za mřížemi.

(si)