Řidič od dopravní nehody utekl

Krátce po sedmnácté hodině vyjížděli záchranáři k nehodě u benzinové stanice na silnici vedoucí z Náchoda do Červeného Kostelce, kde řidič auta srazil jednačtyřicetiletého chodce.
„Muž utrpěl poranění končetin a hlavy. Následně byl vrtulníkem transportován do hradecké fakultní nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Anna Krempová. Celou událost na místo přijela vyšetřit i policie.
Při příjezdu na policisty však čekalo nemilé překvapení. Na místě našli jen sraženého chodce, ale ne už zřejmě viníka nehody. „Řidič nechal své auto stát u benzinové stanice a utekl. Nyní po něm pátráme,“ řekla náchodská policejní mluvčí Jana Pecoldová.

Další sražený muž

Prakticky ve stejné době jako jejich náchodští kolegové, vyjížděli k dopravní nehodě i záchranáři na Trutnovsku, kde v Batňovicích došlo ke sražení chodce. „Na místo vyjela sanitka z Trutnova. Chodec utrpěl lehčí zranění, které mu zdravotníci ošetřili na místě. Poté jej převezli do nemocnice v Trutnově,“ řekla tisková mluvčí krajské Zdravotnické služby Anna Krempová.

Nešťastná náhoda

Jedenáct minut po devatenácté hodině dostali do svých vysílaček hlášení i záchranáři v Hradci Králové.
Ti byli přivoláni do kolejiště u nákupního centra v Březhradu, kde spěšný vlak jedoucí z krajského města do Pardubic srazil čtyřiadvacetiletou ženu. „Strojvedoucí ženu v kolejišti spatřil na poslední chvíli. Použil rychlobrzdu a troubil, srážce však již nemohl zamezit,“ řekla k nehodě mluvčí hradeckých policistů Anna Pešavová s tím, že ve vlaku, kde cestovalo asi padesát lidí, byl i zdravotník, který se ještě před příjezdem svých kolegů snažil ženě pomoci.
„Utrpěla mnohočetná poranění, kterým i přes okamžitou pomoc a resuscitaci na místě podlehla,“ řekla mluvčí zdravotníků Anna Krempová. Podle policie šlo zřejmě o nešťastnou náhodu.
„Vyslechli jsme ženina přítele. Uvedl, že nedaleko nákupního centra bydlí ve stanu a přes koleje si chodí pro dřevěné palety, které používají jako otop,“ uvedla mluvčí Pešavová.
Dodala, že podle muže zřejmě jeho přítelkyně zrovna přes koleje palety přetahovala a nevšimla si přijíždějícího vlaku, který ji zachytil.