Občany vyděsil kouř, muž jen pálil větve

Vysoké Mýto – Strážníky městské policie v sobotu o půl deváté zaměstnalo oznámení od několika občanů o štiplavém kouři, který halil Choceňské předměstí. Hlídka původce našla ve dvaačtyřicetiletém muži, který na zahradě svého domu pálil větvě od tújí. Strážníci jej upozornili, že jedná proti vyhlášce města, muž poté oheň okamžitě uhasil.
Chvilku po půlnoci pak strážníci vyjížděli na základě telefonátu do Husovy ulice, kde mělo dojít k rušení nočního klidu. Po příjezdu zjistili, že v místní firmě probíhá večírek, jeho pořadatelé ihned slíbili nápravu. (tv)

Řidič naboural kontejner a další dvě auta

Nehoda ve Vysokém Mýtě.

Vysoké Mýto – V odpoledni poslední srpnové středy strážníci městské policie vyjížděli k nehodám osobních vozidel. Nejprve těsně po poledni došlo ke kolizi dvou aut, která do sebe nacouvala. Účastníci na místě sepsali záznam o dopravní nehodě.
Druhá nehoda byla městské policii oznámena po šestnácté hodině. Řidič ve Větrné ulici narazil se svým automobilem do kontejneru na elektroodpad a následně do dalších dvou zaparkovaných vozidel. Řidič byl s podezřením na zdravotní potíže převezen zdravotníky na vyšetření do nemocnice. Příčinu nehody vyšetřuje Policie ČR. (tv) Foto: Městská policie Vysoké Mýto

Nadýchal 4,32 promile, trhl rekord

Vysoké Mýto – Vysokomýtští strážníci se ve středu 26. srpna nestačili divit. V podvečerních hodinách byli přivoláni k opilému muži, který spal ve Vladislavově ulici. Poté, co se dvaačtyřicetiletý muž ze Žatce probudil, strážníkům nadýchal neuvěřitelných 4,32 promile. Touto hodnotou se muž zařadil mezi letošní rekordmany, nicméně tímto prvenstvím se zřejmě nikde chlubit nebude. Z důvodu vysoké hladiny alkoholu v dechu byla k muži přivolána zdravotnická záchranná služba, která jej následně převezla do litomyšlské nemocnice. (tv)