Na pražském letišti už na něj čekali orlickoústečtí policisté a mladý muž skončil v poutech. Podvedl totiž minimálně 60 lidí, které okradl zhruba o šest milionů korun. „Toto číslo však nemusí být konečně, hospodářští kriminalisté mají podezření, že se ještě navýší,“ upozornila mluvčí krajských policistů Eva Maturová.

Oněch šest milionů však nebylo tvrdě vydřených. Během své „podnikatelské kariéry“ lákal muž od lidí peníze a na oplátku jim sliboval pohádkové zisky. „Garantoval výhodné investice na burze, finanční poradenství spočívající v radách kam investovat a kdy vklad ukončit, jaké nakupovat kryptoměny a podobně,“ vysvětlila Maturová. Využíval k tomu několik profilů i bankovních účtu a zatímco jemu se peníze na účtech množily, okradení klienti marně čekali na slibovaný osminásobný výnos.

Během dvou let si nakoupil drahé oblečení, cestoval po cestě a poslední destinací se stalo právě Řecko.

| Video: Youtube

Od minulé středy tak policisté zahájili potřebné procesní úkony, muž přespal v policejní cele a v pátek už o jeho osudu rozhodoval soudce. „Před orgány činnými v trestním řízení za toto jednání ale nestál poprvé. Už před měsíci byl obviněn. Tehdy sliboval, že se to už nebude opakovat. Jelikož byl netrestaný a šlo o první protiprávní jednání, do vazby nešel - trestní stíhání z rozhodnutí vyšších instancí i přes podnět policistů k vazbě probíhalo na svobodě,“ zmínila Maturová.

Nejspíš se ale nepoučil, šanci být do rozhodnutí soudu na svobodě nevyužil a v okrádání „klientů“ pokračoval. I když znovu padala slova, že tentokrát si plně vážnost situace uvědomuje, vazební věznici se už nevyhnul. „Chtěl prý s okrádáním přestat, ale na vysoký příjem si zvykl natolik, že mu peníze chyběly a neuměl bez nich existovat,“ dodala Maturová. Za podvod mu vzhledem k výši škody hrozí až osmiletý pobyt ve vězení.