Orlickoústečtí kriminalisté obvinili muže z Karvinska z trestných činů opilství, poškozování cizí věci a výtržnictví. „Pokud soud vinu prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok,“ informovala policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Vlivem pervitinu, který užíval, se muž při cestě vlakem dostal do těžké toxické psychózy. Vlakový personál proto požádal o asistenci policii. Na nástupišti na něj však policisté čekali marně. Muž stačil ještě před příjezdem na českotřebovské nádraží z vlaku vyskočit.

Ještě na nádraží poškodil výtržník okno vlaku, na prvním nástupišti dveře prodejny a venku na parkovišti boční okno osobního auta. Odtud se vydal Nádražní a Riegrovou ulicí a cestou rozbíjel výlohy, okna a skleněné výplně dveří. Poté vnikl do budovy základní školy, kde vzala za své další tři okna a dveře pěti učeben. Nakonec se mu podařilo vylézt až na střechu tělocvičny. To už mu ale byli v patách policisté.

Zdrogovaný muž hrozil, že se pořeže, což skutečně několikrát na různých částech těla udělal. „Vyhrožoval dokonce skokem ze střechy. To mu profesionálně rozmluvil policejní vyjednavač,“ upřesnila Lenka Vilímková.

Po pětihodinovém maratonu, kolem třetí hodiny ráno, zajistili sebevraha policisté ze zásahové jednotky. Muž skončil v péči záchranářů, kteří ho převezli do nemocnice. Způsobenou škodu vyčíslila policie na 110 tisíc korun.