Otřesný případ, který vzbudil vlnu odsouzení na sociálních sítích, se stal v Děčíně, kde Ondřej H. až do konce února přechodně pobýval. Bezprostředně poté, co týrání psa začala šetřit policie, opustil Ondřej H. Děčín a ukrýval se až dosud u příbuzných v Moravské Třebové.

Podle zpráv, které se záhy začaly šířit na sociálních sítích, se měl muž zdržovat u své matky nebo v některém ze sklepů na sídlišti Západní. „Chodí nakupovat a jezdí na kole se šátkem na obličeji. Mnohokrát jsem ho již zahlédla,“ potvrdila informaci anonymního přispěvatele na stránce Naše Moravská Třebová jedna z diskutujících.

Zprávy o pobytu muže ve městě se ukázaly jako pravdivé. Policie před dvěma týdny Ondřeje H. zadržela v Moravské Třebové. „Dne 12. dubna o půl desáté dopoledne byl šestadvacetiletý mladík omezen na osobní svobodě,“ potvrdil svitavský policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Zhruba po čtyřech hodinách si pro Ondřeje H. přijeli severočeští policisté, kteří mají případ týrání v šetření. „Šestadvacetiletý muž ze Svitavska byl na sklonku uplynulého týdne obviněn z trestného činu týrání zvířat. Byl podán návrh na vazební stíhání obviněného, který nebyl akceptován. Trestní stíhání dotyčného nyní probíhá na svobodě,“ informovala litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. Podle policie se muž přiznal, že chtěl psa zabít. Měl při tom být pod vlivem alkoholu a drog.

Kříženec Ronny je stále v péči děčínského útulku. Podle pracovníků útulku se mu vede dobře. Má za sebou několik operací. Zlomená čelist se mu zahojila, přišel však o jedno oko.