Žena se o svůj život bála více než dva roky, než se odhodlala jeho počínání ohlásit na policii. Denně se s jeho osobou, byť virtuálně, setkávala minimálně dvacetkrát. „Muž ji měl při komunikaci urážet, vydírat, vyhrožovat ublížením na zdraví a dokonce i zabitím," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

ŽENĚ UKRADL HESLA I ZPRÁVY, POSÍLAL JE DÁL

Tím ale drzost muže rozhodně neskončila. „Navíc si bez vědomí poškozené zřejmě opatřil přístupová jména a hesla k jejím účtům na sociální síti, do e-mailových schránek a na další komunikační portály. Pomocí přístupových kódů se přihlásil do její internetové komunikace, ze které si pořídil kopie veškeré soukromé konverzace a tyto zprávy měl dále rozeslat za účelem způsobit pronásledované problémy v soukromém i profesním životě," podotkla mluvčí. Žena tiše trpěla, po více než třiceti měsících se obrátila na policii a muž se nyní zpovídá z pěti přečinů – kromě nebezpečného vyhrožování a pronásledování i porušení tajemství dopravovaných zpráv, neoprávněný přístup k počítačovému systému a krádeže hesel.

POLICIE SOUŽITÍ LIDÍ NEŘEŠÍ OJEDINĚLE

Případy, kdy jednomu z partnerů přeroste vztah přes hlavu a musí se bát o svůj život, nejsou pro policisty ničím neobvyklým. Jen v letošním roce policisté na Orlickoústecku řešili sedmadvacet případů, ve kterých bylo zahrnuto domácí násilí, vykázání, znásilnění, nebezpečné vyhrožování či pronásledování. „Jedná se o trestné činy i přestupky," konstatovala Lenka Vilímková s tím, že za loňský rok bylo případů v konečném součtu dvaatřicet.