Mladík je podezřelý, že 21. února napadl třiapadesátiletou kadeřnici v provozovně v ulici Pod Lipou v Hořicích. Motiv útoku, po kterém našel ženu v kaluži krve a s těžkým zraněním hlavy po pracovní době její syn, byl s největší pravděpodobností loupežný.

Žena byla převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde ji lékaři i přes vážná zranění zachránili.

„Kriminalisté zahájili rozsáhlé vyšetřování, díky kterému se jim za dva týdny po činu podařilo obvinit mladíka, kterému v případě uznání viny a odsouzení hrozí až výjimečný trest. Soudce okresního soudu akceptoval náš podnět a na muže uvalil vazbu," dodala Ježková.

Další informace policie vzhledem k plánovanému velmi důležitému procesnímu úkonu nezveřejnila.

Místo nákupu klenotů k MDŽ jich ukradl za sedmdesát tisíc

Náchodsko – Prý se mu líbí zdejší krajina. Místo obdivování přírodních krás ale třiačtyřicetiletý muž z jižních Čech vyrazil na Náchodsko krást.

„Koncem února zamířil muž do Nového Města nad Metují. Prodavačku v místním zlatnictví požádal, zda by mu neukázala zlaté řetízky. Předstíral, že vybírá dárek pro manželku. Místo toho však číhal na chvilku, kdy se žena otočí, a jeden rychle strčil do kapsy," uvedla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Zločinu ale prodavačka nedala šanci. Počínání muže viděla, a tak ho požádala o vrácení klenotu. „Povedený" zákazník bez mrknutí oka řetízek vrátil a z prodejny odešel.

Jenže první nezdar muže od jeho záměru neodradil, a tak zamířil do dalšího zlatnictví. Tam už zaznemanal větší „úspěch".

„Prodavačku opět požádal o předvedení zlatých řetízků. Nakonec si jeden vybral a chtěl ho po ní schovat na později. Pak se v klidu rozloučil a z prodejny odešel. Mezitím se mu ale povedlo sebrat šest vystavených řetízků v celkové hodnotě přesahující sedmdesát tisíc korun," popsala událost Prachařová.

Ani v jednom případě zloděje od jeho činu neodradily bezpečnostní kamery nainstalované v obchodech. To se mu však stalo osudným.

„Záznamy kamer dopomohly policistům bezpečně rozpoznat, že chlapíka ze zlatnictví už znají z dřívějška. K odhalení jeho identity přispěl jiný bezpečnostní záznam, tentokrát z benzinové pumpy v Broumově, odkud muž o několik dní dříve ujel bez zaplacení," dodala mluvčí.

Obdivovatel přírodních krás Náchodska se podle policie může dalších pět let dívat na svět skrze mříže.