Coby seriózní host si objednal ubytování, v hotelech přespal, najedl se a pak si nechal vystavit fakturu na smyšlenou firmu.

Škoda za desítky tisíc

Takto obelhal minimálně čtyři ubytovací zařízení. „A to v Letohradu, Ústí nad Orlicí, Lanškrouně a také v Náchodě,“ vyjmenovala mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že muž se trestné činnosti dopouštěl od konce roku 2015 do začátku roku 2016. Poškozených ubytovacích zařízení mohou být desítky, jen v těch zmíněných na Orlickoústecku podvodník způsobil škodu za více než dvacet tisíc korun. A nezabránil mu v tom ani fakt, že byl v roce 2015 za stejnou trestnou činnost odsouzen.

K prvnímu výslechu Stára dorazil, pak se po něm slehla zem. Policie tedy vyhlásila celostátní pátrání a muž byl chvíli po odvysílání televizní reportáže vypátrán na Pardubicku. „Proti muži bylo vzneseno obvinění a v případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla Lenka Vilímková. Hoteliérům svitla naděje, že se svých peněz za neuhrazený nocleh dočkají - i to totiž může nařídit soud.