Podle našich informací si zde dosud neznámý zloděj vyhlédl dvě zaparkovaná osobní auta, které následně vykradl. „Policisté odhadují způsobenou škodu na částku bezmála čtyřicet tisíc korun,“ potvrdil Pardubickému deníku dobře informovaný zdroj.

Zloděj si nejprve vybral Opel Astra. „Po rozbití zadního okna se dostal dovnitř. Ve vozidle si pak vzal autorádio značky Pioneer. S tím se ale nespokojil, a tak vlezl i do zavazadlového prostoru. Odtup pak vzal klíč na demontáž bezpečnostních šroubů kol. S ním pak všechna kola skutečně odmontoval a odcizil,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Celková škoda je v tomto případě odhadována na 18 tisíc korun. „Na jedenáct tisíc korun si majitel vyčíslil cenu kol, tři tisíce stálo rádio a za čtyři tisíce udělal zloděj škodu na rozbitém okně,“ upřesnil policista.

Bohatý lup z astry však zloději nejspíš nestačil, a tak se na stejném místě vloupal do dalšího auta, které stálo opodál. „Obdobným způsobem se pachatel dostal do vozidla Renault Megane. I z tohoto auta si zloděj vzal z kufru montážní klíč a s jeho pomocí pak demontoval všechna čtyři kola. S sebou si odnesl rovněž šrouby z kol,“ potvrdil nám tuto skutečnost policista. Podle informací Deníku byla celková škoda v tomto případě vyčíslena na více než dvacet tisíc korun. Bude–li zloděj dopaden, hrozí mu stíhání za trestné činy krádeže a poškozování cizí věci.