Vylomené dveře objevili vpondělí navečer obyvatelé dvou bytů vpátém patře jednoho zdomů vMandysově ulici. Po několika měsících se tak zloději vrátili na místo činu. Počet vykradených domácností se od loňského léta navýšil na 13. „Dveře byly úplně rozštípané, včetně bezpečnostních zámků. Bylo jich zřejmě víc, protože jeden by to nesvedl. Ale divné je, že sousedi vůbec nic neslyšeli,“ uvedla jedna zobětí, která odmítla kvůli možné další návštěvě zlodějů zveřejnitjméno.

Obě rodiny našly doma velký nepořádek. „Prohledali snad úplně všechno. Zmizelo nám zlato, šperky a peníze. Docela drahou elektroniku nechali bez povšimnutí. Co mě překvapilo, že si zbaru vzali lahev ferneta, zřejmě chvíli popíjeli a zbytek nám tam nechali,“ řekla poškozená.

Dodala, že škodu zatím neumí odhadnout. Podle policie si ale zloději tentokrát přišli na věci, peníze a šperky vcelkové hodnotě 313tisíckorun.

„Jsme na začátku vyšetřování, takže nemůžeme zveřejnit další detaily. Jisté je, že jde ostejné pachatele. Vloupání mají totožné znaky,“ sdělila mluvčí hradeckých policistů Anna Pešavová.

Do pondělních případů neměli vyšetřovatelé prakticky žádnéstopy.

„Zloděj používá rukavice. Asvědectví nám zatím příliš nepomohla. Ale opravdu to vypadá, že není sám. Někdo musí vdobě krádeží hlídat, a to ivenku. Jsou dva, možná čtyři,“ uvedl dříve hradecký kriminalista JindřichŽabka.

Dopadnout zloděje bude podle policistů velmi složité.

„Čekáme na jejich chybu. Na střežení celých sídlišť nemáme tolik lidí,“ dodal Žabka.

Martin Brabec (mb) a Radek Šprinc(raš)