Oba Romové se podle verdiktu soudu dopustili 25. října loňského roku v Trutnově surové vraždy bezdomovce Miroslava Mihála, který rovněž pocházel ze Slovenska. Podle hradecké státní zástupkyně Lenky Faltusové v opuštěném trutnovském domě po společném popíjení alkoholu a vzájemné slovní rozepři Nanárovi brutálně napadli svého krajana. „Josef Nanár ho nejdříve dvakrát udeřil do obličeje, poté kovovou tyčí do zad a hlavy. Po zlomení židle oba společně jejími kovovými částmi opakovaně udeřili poškozeného do oblasti bérců a stehen dolních končetin. Následně ho kolenem kopli do obličeje,“ uvedla Faltusová.

Obžalovaní způsobili Mihálovi vážná zranění a nechali ho na místě bez pomoci. Muže našel náhodný chodec, který zavolal záchrannou službu. Mihál na následky zranění 28. října zemřel. Bratři se u soudu obviňovali z vraždy navzájem.

Již dvanáctkrát soudně trestanému Jozefu Nanárovi udělil krajský soud výjimečný trest i proto, že se 2. října loňského roku dopustil těžkého ublížení na zdraví. Vnikl do domu bývalé družky, kde fyzicky napadl jejího nového přítele a ukradl mu mobilní telefon. Tento trestný čin i vraždu přitom spáchal v době, kdy byl podmínečně propuštěn z vězení, kam byl poslán za znásilnění.